USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

ZİLE KİRAZ FESTİVALİ COŞKUYLA TAMAMLANDI

7 yıldır yapılmayan Zile Geleneksel Kiraz Festivali 24-26 tarihleri arasında 3 gün süreyle yapılarak, coşkuyla tamamlandı.

ZİLE KİRAZ FESTİVALİ  COŞKUYLA TAMAMLANDI
28-06-2022 11:11
28-06-2022 11:12
Google News

 

7 yıldır yapılmayan Zile Geleneksel Kiraz Festivali 24-26 tarihleri arasında 3 gün süreyle yapılarak, coşkuyla tamamlandı.

Belediye Başkanı Şükrü Sargın, kendinden önceki 5 yıllık dönemde yapılmayan, 2019 seçim sonrası da pandemi nedeniyle iki yıldır gerçekleştiremediği, Geleneksel Kiraz Festivali’ni 24 – 26 Haziran tarihleri arasında 3 gün süreyle yaparak, coşkuyla sonlandırdı.

24 Haziran Cuma akşamı saat 20:00’ de gerçekleştirilen açılış konuşmaları ve konserler ile başlayan festival 26 Haziran Pazar günü belediye bağında düzenlenen kiraz ve bat yarışması ile sona erdi.

Zile Belediyesi önünde iki gün boyunca devam eden festival coşkusunun ilk gününde halk oyunları ve Ömer Gürsoy sahne aldı. Festival boyunca vatandaşlara kiraz ve çeşitli ikramlar yapılarak keyifli ve dopdolu bir gün geçirmeleri sağlandı.

Üç gün süren festivalin ikinci gününde, Garip Bülbül Neşet Sinema Filmi Oyuncuları, Halk Müziği ve Mine Geçili şarkılar seslendirdi.

Festivalin final gününde gerçekleştirilen en iyi bat ve kiraz üreticisi yarışmalarında dereceye girenlere ödüllerini Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın takdim etti.

'ÇOK RENKLİ, ÇOK SESLİ BİR FESTİVAL GEÇİRDİK'

Üç gün süren festivali değerlendiren Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, “Göreve geldiğimizde pandemi nedeniyle 2 yıldır gerçekleştiremediğimiz, 7 yıldır yapılmayan Geleneksel Kiraz Festivali’ni yapmış olduğumuz etkinlikler ve konserler ile büyük bir heyecan ve katılımcıların coşkusuyla tamamladık. İlçemiz için çok değerli olan Türkiye'nin en kaliteli, Zile Kiraz’ının tanıtımı açısından ilçemize ve ilçe tarımına fırsatlar sunan festival yıllardır hep Haziran sonu düzenleniyor. Bu güzel geleneğin bir parçası olmaktan her zaman mutluluk duyuyorum. Anadolu’nun adeta bir mozaiği olan ilçemizde, çok renkli, çok sesli bir festival geçirdik. Zileli hemşerilerim ve Zile dışından gelen konuklarımızı da memnun edebilmiş, bu sıkıntılı günlerde biraz da olsa onlara sıkıntılarını unutturabilmişsek ne mutlu bize” dedi. Bat yarışması sonucunda birinciciliği Nesrin Narin, ikinciliği Niger Karslıoğlu ve üçüncülüğü de Nuray Korkut alırken mansiyon ödülü Nejla Efkarlıoğlu ile Hatun Dülsoy’a verildi. Kiraz yarışması sonucunda birinciliği Arzu Uygun, ikinciliği Mustafa Yünipek ve üçüncülüğü de Dursun Tuğluoğlu alırken, mansiyon ödülü Emin Korkut’a verildi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA