USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, imar revizyonu çalışmaları kapsamında bulanan plan notlarında inşaat sektörünün önünü açacak yeni uygulamaların söz konusu olduğunu söyledi.

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, imar revizyonu çalışmaları kapsamında  bulanan plan notlarında inşaat sektörünün önünü açacak yeni uygulamaların  söz konusu olduğunu söyledi.
24-01-2013 10:04
Google News

Tokat Belediye Başkanı Adnan Çiçek, belediye işçilerine enflasyon artışlarının üzerinde bir artış yansıtacaklarını söyledi.

Basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Tokat Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri ile ilgili bilgiler veren  Başkan Çiçek,    2 yılda bir işçilerle toplu sözleşme imzaladıklarını söyledi.

 Belediye olarak Yerel-Sen üyesi olduklarını belirten  Çiçek, bundan sonraki süreçte Tokat Belediyesi adına bu görüşmelere Yerel-Sen`in katılacağını ifade ederek, “6-7 Şubat tarihlerinde sözleşmeyi imzalamış olacağız.” dedi.

 Şuana kadar belediye ile işçi sendikası arasında sıkıntı yaşamadıklarına dikkat çeken Çiçek, açıklamasında şunları söyledi.

Çiçek, açıklamasında şunları söyledi. “Süreklitak noktada buluşma imkanı sağladık. Ümit ediyorum ki bu toplu sözleşme görüşmelerinde işçilerimizin memnun olacakları düzeyde bir sözleşme imzalanır düşüncesindeyiz. Enflasyon artışlarının üzerinde bir artışı yansıtmış olacağız. 2004 yılı öncesinde bizim yaklaşık olarak 400’ün üzerinde işçimiz vardı. Şu anda bu işçi sayısı 170’e kadar düştü. Biz hiç kimseyi belediyeden işçi olarak çalışırken mağdur ederek ne çıkarttık ne de başka kurumlara gönderdik. Bunların tamamı yaş haddini doldurarak mutlu bir şekilde emekli oldular” dedi.

İmar planı revizyon çalışmaları ile ilgili de bilgiler aktaran Başkan Çiçek  revizyonda inşaat sektörünü ilgilendiren birkaç husus olduğunu ifade etti. Başkan Çiçek, “Bunlardan birincisi şuana kadar yapmış olduğumuz tüm plan tadilatlarını planımıza işlemiş olacağız. İkinci olarak dağınık olan plan notlarımızı bir kitapçık şeklinde toplayacağız. Plan notlarımızda inşaat sektörünün önünü açacak yeni uygulamalar söz konusu. Ayrıca kentsel dönüşümü sağlayıcı imar iyileştirmesi yapıyoruz. Kentsel dönüşüm ya da gece kondu bölgelerimizin ötesinde bir imar artışı söz konusu değil. Bu bir rant dağıtma olayı değil. Kentsel yenileme olayı” dedi.   

 Gazetecilerin Eski Tokat Sigara Fabrikası’nın yeri ile ilgili sorulara cevap veren Başkan Çiçek, belediye meclisinde imar tadilatı taleplerinin reddedilmiş olduğunu hatırlatarak, “O bölge şehrin gelişim alanında gözüyor. Elbette ki zaman içerisindeası imar değişikliği yaşamak zorunda. Yani sanayi olarak kalması çevre düzeni planına göre çok fazla gözükmüyor. Ama arsa sahipleri ile belediyenin buluşabileceğitak bir noktada sanayi olan mevcut olan imar durumunun başka türlü değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Kamunun elinde olması imar değişikliği konusunda rahatlık sağlar ama kamunun elineası nasıl geçebilir? bunu da zaman gösterecek. Ya da özel sektörün elinde ise özel sektörün daha fazla kamu yararı gözeterek getireceği bir plan teklifine meclis hala sıcak bakıyor. Bunu da belirtmek istiyorum. Ama şuan bunları konuşmak biraz erken diye düşünüyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.
Başkan Çiçek ayrıca basında yer alan elektronik su sayaçları ihalesiyle ilgili haberlerin gerçeği yansıtmadığını, sonuçlanmamış bir ihalenin sonuçlanmış gibi göstererek bunun arkasında bir şeyler aramanın basın kuruluşlarına yakışmadığını sözlerine ekledi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA