USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

İNGİLİZ BİSİKLETÇİLER TOKAT'A GELDİ

İngiliz bisikletçi Rob: "Londra'dan Tokat'a kadar olan süreçte Paris, Roma derken Türkiye içinde en ilgi ve alaka gördüğümüz şehir Tokat oldu."

İNGİLİZ BİSİKLETÇİLER TOKAT'A GELDİ
27-06-2022 11:11
27-06-2022 11:12
Google News

 

 

İngiltere’den yola çıkan Riders 25 Pioneers grubu 90 bisikletçiden oluşan kafile 24 Haziran Cuma günü Tokat'a geldiler. Grup, her yıl oluşturdukları bir rotayı geçerek Dünya’yı dolaşıyorlar. Bu sene Türkiye'de Ankara-Giresun Rotasını geziyorlar. Bu rota üzerinde Tokat’ta bir gece konakladılar. Cuma günü saat 16.00’da Pazar Mahperi Hatun Kervansarayı'nda çay kahve molası verdiler. Jandarma ve polis ****unun eşliğinde Mahperi Hatun Kervansarayı'ndan yola çıktılar. Eski Turhal Yolu güzergahında pedal çevirerek Tokat merkezde Hıdırlık Sosyal Tesislerine geldiler. Tokat Kent Konseyi Yöneticileri, konaklama olacak Dedeman Oteli Genel Müdürü Tuna Özgür, İl Kültür ve Turizm Müdürü Adem Çakır, İngiliz bisikletçilerin gelişinde en güzel misafirperverliği gösterdiler.

DAVUL ZURNALI KARŞILAMA

Tokat merkezde, davul zurna eşliğinde halk oyunları ekibinin halaylarıyla karşılanan İngiliz bisikletçiler doyasıya eğlendi.

İngilizce turist rehberi Sedat Kırkhan bisikletçi grup lideri ROB'un açıklamalarını tercüme etti. Dünya için pedal çevirme adı altında Afrika'daki öğrencilere fon ayrılmış şekilde bisiklet gezisinin organize edildiğini söyledi. 3 yıl önce İstanbul Kadıköy'den başlayıp Ankara'ya geldikleri bir etabı pandemi nedeniyle devam ettiremediklerini, şimdi Ankara'dan Giresun'a olan etap için yeniden Türkiye’ye geldiklerini anlattı. 5 günlük organizasyonda Tokat etabı için hissiyatlarını dile getiren Rob, "bu sürüşümüz esnasında doğayla birlikte olmaktan ve halkın ilgisinden çok memnun kaldık. Emniyet ve jandarma güçlerinin yol emniyetini sağlamasından çok memnun kaldık. Londra'dan Tokat'a kadar olan süreçte Paris, Roma derken Türkiye içinde en ilgi ve alaka gördüğümüz şehir Tokat oldu." dedi.

TOKAT KİRAZINI TATTILAR

Yeşilırmak kenarında davul zurna ile karşılanan ekip yöresel oyunların ritmine kendini kaptırdı. Halay çekerek yöresel oyunlar eşliğinde eğlenen İngilizlere yöresel ürünler hediye edildi. Tokat Belediye Başkan Yardımcısı ve Kent Konseyi Genel Sekreteri Selahattin Kelemci, Kent Konseyi Başkan vekili Melih Sağıroğlu ve Yöneticileri tarafından kiraz ikramı yapıldı. El baskılı Tokat yazması ve şalı hediye edildi. İngilizler tarihi Hıdırlık köprüsü yanında bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Tokatlı bisikletçilerle birlikte Dedeman Otel'e geçildi. O gece Tokat'ta konaklayan İngiliz bisikletçiler Cumartesi günü sabahı Niksar Merkezden geçerek Giresun'a doğru yola çıktılar.

TOKAT, BİSİKLET DOSTU ŞEHİR OLSUN

Söz konusu organizasyonda İngiliz bisikletçilerin Tokat'ta konaklaması ve ağırlanmasında öncü olan Dedeman Tokat Oteli Genel Müdürü Tuna Özgür, Tokat'ın BİSİKLET DOSTU illerden biri olması için kayda değer, güzel bir etkinlik olduğunun altını çizdi. Bisiklet dostu şehir vasfını almanın Tokat'a bisikletli turist gelmesini teşvik edecek bir avantaj olacağını vurguladı.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA