USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROGRAMI

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi (TOGÜ) tarafından “Eğiticinin Eğitimi Programı” açılış programı gerçekleştirildi. 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonu’nda gerçekleşen açılışa Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin, Rektör yardımcıları Prof. Dr. İsa Gökçe, Prof. Dr. İbrahim Özbay, Prof. Dr. Bekir Süha Parlaktaş, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eren Yürüdür, Eğiticilerin Eğitimi Koordinatörü Doç. Dr. Özkan Çıkrıkçı ve akademi

EĞİTİCİNİN EĞİTİMİ PROGRAMI
01-03-2022 10:15
01-03-2022 10:16
Google News

 

Eğiticilerin Eğitimi Koordinatörü Doç. Dr. Özkan Çıkrıkçı yapmış olduğu konuşmada programla ilgili açıklayıcı bilgiler aktardı. TOGÜ’ye hizmet veren, öğrenci yetiştiren akademisyenlerin eğitici yeterliliklerinin geliştirilmesini çok arzu ettiklerini ifade eden Çıkrıkçı, bu yönde akademik personele yoğun bir programın düzenlendiğini ve programın 18 saatlik bir eğitim içerdiğini belirtti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Eren Yürüdür yapmış olduğu konuşmada 21. yüzyılda dünyadaki değişim ve dönüşümün hızının arttığını ifade ederek değişime ayak uydurmanın zorunluluğuna dikkat çekti. Yeni neslin niteliğinin, algılarının ve öğrenme şekillerinin değiştiğini belirten Yürüdür gençlerin nitelik kazanmasına yardımcı olma görevi sürdüren üniversite hocalarının da bu dönüşüme ayak uydurmasının zorunlu olduğunu ifade etti. İki yıl öncesinde başlayan ve güncellenen eğiticilerin eğitimi programından beklentinin eğitime bakışta olumlu ve güçlü bir değişimin gerçekleşmesi olduğunu belirten Yürüdür dinleyicilere teşekkürlerini ileterek konuşmasını sonlandırdı.

Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin yapmış olduğu konuşmada eğiticilerin eğitimi konusuna çok önem verdiklerini ve bu konuda bir hassasiyetlerinin bulunduğunu belirtti. Üniversiteye kayıtlı yaklaşık 35 bin öğrencinin olduğunu söyleyen Rektör Şahin üniversitenin öğrencilerin tüm dersleri ile tek tek ilgilendiğini vurguladı. Derslerdeki başarı oranlarının dikkatle takip edildiğini belirten Şahin, sorunların tespiti ve çözümü için gerekli her şeyin yapıldığını ve bu süreçte eğiticilerin eğitiminin oldukça önemli bir noktada yer aldığını söyledi. Göreve yeni başladığında program kılavuzlarının oluşturulduğunu, öğrencilerin hangi dönem hangi dersi alacağının belirlendiğini ifade eden Rektör Şahin öğrencilerin ders içeriklerini, örnek sınavları rahatlıkla görebildiğini söyleyerek yakında programların tekrar gözden geçirileceğini belirtti. Rektör Şahin öğrencilerin her birinin annesi ve babası tarafından bize emanet edilen bir değer olduğunu ve gençlerin bizim geleceğimiz olduğunun asla unutulmaması gerektiğini vurgulayarak bu anlayışla eğitim ve öğretim hayatının devam ettirileceğini söyledi. Rektör Prof. Dr. Bünyamin Şahin öğrenci ve çalışanların hak ettikleri yerde olmasını temenni ederek katılımlarından dolayı tüm akademik personele teşekkürlerini iletti.

Açılış konuşmaları sonrası eğitim programlarına geçildi. Eğiticinin Eğitimi programı 28 Şubat - 3 Mart 2022 tarihleri arasında devam edecek.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA