USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Ekonomi

Aslan Tekstil, Niksar`da yapmayı planladığı 4000 m2lik yatırımı için teşvik yasasını bekliyor. Aslan Tekstil işletmeni Aslan Teke, ``5084 Sayılı Yasa uzatılmazsa şu an çalışan 200 kişinin firmaya yıllık maliyeti daha artacak`

Aslan Tekstil, Niksar`da yapmayı planladığı 4000 m2lik yatırımı için teşvik yasasını bekliyor. Aslan Tekstil işletmeni Aslan Teke, ``5084 Sayılı Yasa uzatılmazsa şu an çalışan 200 kişinin firmaya yıllık maliyeti daha artacak`
05-02-2013 10:04
Google News

Niksar`da faaliyet gösteren iki tekstil firması Aslan Tekstil ve Eylül tekstil aynı çatı altında birleştiler.

Aslan Tekstil, Niksar`da yapmayı planladığı 4000 m2lik yatırımı teşvik yasasını bekliyor. Aslan Tekstil işletmeni Aslan Teke, ``5084 Sayılı Yasa uzatılmazsa şu an çalışan 200 kişinin firmaya yıllık maliyeti daha artacak`` dedi.

Teşvik Yasasının uzamasını dört gözle beklediklerini söyleyen Aslan Teke şunları söyledi; ``Biz Eylül Tekstil firmasıyla birleşerek Niksar`da yatırımımızı daha güçlendirmeyi planlıyoruz. Bu birleşme Niksar`ımız için hayırlı olsun. Birleşmememizin sebebi güçlerimizi birleştirerek ilerleyen zamanlarda daha emin adımlarla, daha güvenilir bir şekilde ileri yürümek. Niksar`da hedefimiz en az 400 personeldir. Bunun için teşvik yasasının çıkmasını bekliyoruz. Çünkü teşvik yasası eğer ki uzamaz ise sıkıntımız büyük olacak. Bir işçinin maliyeti iki katına çıkmış oluyor. Teşvik yasasını akibetini merakla bekliyoruz. Bununla beraber yatırımımızı sağlayacağız. 2013 yılı içerisinde hem yatırımımız bitmiş olacak, hem de 400 personel alımını bununla beraber sağlamış olacağız. Biz Niksar kavaklık bölgesinde 4000 m2 alanda bu yıl inşaatımıza başlamak istiyoruz. En son ihtimal ise OSB bölgesine yatırım yapacağız. Biz insanların sosyal haklarını sağlayıp, daha iyi imkanlar içerisinde çalışıp önümüzü görerek yolumuza devam etmek istiyoruz. Şu ana kadar hiç bir sıkıntımız olmadı. Gelecekle alakalı hiç bir sıkıntımız şu anlık yok. Şu anda anlaşmalı olduğumuz Üniteks firması ile 2023 yılına kadar anlaşmamız mevcut. Yaklaşık yedi yıldır bu firmayla çalışıyoruz. Üniteks firması ile gönül birliği yaptık. Bu çalışmamız Nişanlılık dönemidir. Bu dönemi evlilik haline getirerek Niksar`da büyük bir güç yapıp daha iyi yerlere geleceğimizi düşünüyoruz. Hedefimiz Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023`te daha çok insanı istihdam ederek, Niksar`ımızın ismini tüm Türkiye`ye duyurmaktır. Eylül Tekstil ile birleştikten sonra ekipman olarakta daha büyüdük. Teşvik yasasının çıkmasıyla bu ivmenin devam etmesini istiyoruz.Yapmış olduğumuz ürünleri Avrupa`nın hemen hemen tüm ülkelerine gönderiyoruz`` dedi.

Firmataklarından Hüsamettin Karakaya ise yaptığı açıklamada birleşmeden çok memnun olduklarını ve böyle güzel birtamda çalışmaktan çok mutlu olduklarını belirtti.

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA