Mantar; “Memur-Sen Haklı Çıktı Kamu İşvereninin Tahmini Tutmadı”

7.7.2020
1077 kez Okunmuştur.

 

 

Memur sen Tokat İl Temsilcisi Suat Mantar toplu sözleşme masasında talep edilenanları yüksek bulup düşükanda zam yapılan memur maaşlarının yine enflasyon altında kaldığını ve fark ödeneceğini açıkladı.

TÜİK`in açıkladığı son rakamlara göre kamu görevlileri bu aydan itibaren 1,75anında enflasyon farkı ile birlikte maaşlarını 5,75 zamlı alacaklar. Konuyla ilgili açıklama yapan Suat Mantar enflasyon farkı konusunda haklı olduklarınıntaya çıktığını söyledi.

TÜİK, kamu görevlileri ve emeklilerinin merakla beklediği enflasyon rakamlarını bugün açıkladı. TÜİK`in açıkladığı rakamlara göre Haziran ayı enflasyonu 1,13 olarak belirlendi. Yılın ilk yarısındaki enflasyon rakamı 5,75 olurken, yıllık bazda 12,62 oldu.

Kamu görevlilerinin maaşlarının 1.75anında eridiğini gösteren rakamlara ilişkin değerlendirmede bulunan Memur-Sen İl Temsilci MANTAR, enflasyonun altında kalan maaşlara ve enflasyon farkı zammı alınması ile ilgili zamanında dikkat çekip teklif ettiklerini ve tepki gösterdiklerini hatırlatarak Keşke yanılsaydık... dedi.

Kamu işvereni ve hakem heyetinin 2020 için 4+4anındaki teklifini hatırlatan Yalçın, Biz de hem adaletsiz hem de yanlış demiştik. Yine haklı çıktık. TÜİK bizi doğruladı, ilk altı ayda yine enflasyon farkı vermek zorunda kalındı. TÜİK’in enflasyon verileri Memur-Sen’in tespitlerini doğruluyor, kamu işvereninin tahmin ve hedeflerini yanlışlıyor. Her 6 ayda bir yaşanan bu tablo, son bulsun istedik. Zam, enflasyon değil, imzalarımızla belirlensin teklifini getirdik; reddedildi ve yine enflasyona yenildi ifadelerini kullandı.

Enflasyon farkının; masasındaki tekliflerin reddedilmesinin, yasadaki eksikliklerde direnilmesinin, tahmin konusunda da Memur-Sen’e kulak verilmemesinin sonucu olduğunu vurgulayan Yalçın, bunun maaşlara yansıması yönüyle de Memur-Sen kazanımı olduğunu belirtti.

 Gelecek dönemde yapılacak Toplu sözleşmeler için de çağrıda bulunan Yalçın, Biz enflasyonun düşmesini ve enflasyon farkı yerine masada iki tarafın uzlaşmasıyla zamanının gerçek veriler üzerinden belirlenmesini istiyor, Türkiye’nin kamudan sektöre,milletten Devlete,tak akılla,adil paylaşımla enflasyonu yeneceğine dair güvenimizi devam ettiriyoruz. Kamu görevlilerinin maaşlarına enflasyon farkı kaynaklı zam 15 Temmuz maaşlarıyla birlikte yansıyacaktır. Mücadelemiz ve temennimiz enflasyon farkı verilen değil, enflasyonu eriten ve yenen maaş ve gelir düzeyinin herkes için cari olduğu güçlü ekonomi ve büyük Türkiye’dir ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.07.2020
Güncelleme Tarihi : 7.07.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Çok Okunanlar
En Son Yorumlar