USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

YAZICIOĞLU KİTABI KARDEŞİNE TAKDİM EDİLDİ

21. Tokat Enler Ödül Töreni merhum Vali RECEP YAZICIOĞLU anısına tertip edilirken, kardeşi Mustafa Said Yazıcıoğlu da bu vesile ile Tokat'a gelmişti.

YAZICIOĞLU KİTABI KARDEŞİNE TAKDİM EDİLDİ
08-03-2022 10:11
08-03-2022 10:12
Google News

 

21. Tokat Enler Ödül Töreni merhum Vali RECEP YAZICIOĞLU anısına tertip edilirken, kardeşi Mustafa Said Yazıcıoğlu da bu vesile ile Tokat'a gelmişti.

YAZAR YALÇIN KİTABINI TAKDİM ETTİ

Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nu yakından tanıyan ve gözlemleyen işitme engelli yazarımız TURAN YALÇIN onunla ilgili yazdığı ‘LİDERLİK SIRLARI’ adlı kitabının yeni baskısını hazırlayıp okuyucu ile buluşturmuştu. Samimi ve içten duygularla kaleme aldığı kitapta Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu da önsöz yazmıştı.

İşitme Engelli Yazar Turan Yalçın ve kitabın tanıtımında etkin rol oynayan gazeteci Fatih Kılıç, Tokat’a gelen Mustafa Said Yazıcıoğlu'na kitabı takdim ettiler. Tokat Dedeman Otel’de konaklayan Yazıcıoğlu’na kitap takdim edilirken bu vesile ile merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nu minnet ve rahmetle andılar.

YAZICIOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

            Mustafa Said Yazıcıoğlu, kitaba dair şunları yazmıştı:

“Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nu yakından tanıyan ve gözlemleyen Turan Yalçın onunla ilgili yazdığı ‘Liderlik Sırları’ adlı kitabın yeni baskısını hazırlamış ve okuyucu ile buluşturmuştur. Samimi ve içten duygularla kaleme aldığı kitap dolayısı ile Turan Yalçın’a tebrik ve teşekkürlerimi iletiyorum. Merhum Vali Recep Yazıcıoğlu’nun vefatından 20 yıla yakın bir zaman geçti. Bu süre 18-20’li yaşlarda genç bir kuşağı işaret eder. Onu hiç görüp tanımayan gençler bile onunla ilgili görselleri iletişim ortamlarında paylaşmakta, yönetim üslubu ve görüşlerinin yayılmasına vesile olmaktadırlar. Bu her faniye nasip olan bir şey değildir. İnsanları ayırım yapmadan seven, mütevazı, samimi, içten bir görev anlayışı ile ve Allah rızası için emek vermenin sonucudur. Toplum bu samimiyeti ve hasbiliği hisseder. Ne mutlu böyle bir miras bırakabilenlere. Hayırla ve dua ile anılmak ne güzel bir şeydir. Onu karşılıksız seven samimi gönül dostları unutmadıkları Valilerini sürekli hayırla ve dua ile yad ederler, bazısı da Turan Yalçın gibi duygu ve hissiyatlarını kitaplaştırırlar. Bu kadirbilir ve vefa örneği yayın için desteklerini esirgemeyen Tokat Valisi Dr. Özcan Balcı’ya, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu’na ve Tokat Hürsöz gazetesinden gazeteci Fatih Kılıç’a teşekkür ediyor, başarılı ve hayırlı hizmetlerinin devamını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum. Bu vesile ile merhum ağabeyim Vali Recep Yazıcıoğlu’nu minnet ve özlemle anıyor, Allah’tan rahmet diliyorum.  Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu. Devlet E. Bakanı”

YAZAR YALÇIN’DAN ŞİİR SÜRPRİZİ

            İşitme engelli yazarımız Turan Yalçın, Dedeman Otel’de Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu’na kitap takdimi sonrası bir de sürpriz yaparak, o gün anısına kaleme aldığı şiiri okudu. ‘LİDERİ ANIYORUZ’ başlıklı şiiri de şöyleydi:

LİDERİ ANIYORUZ

Tokat’ı kalkındıran / Çok Hayır dua alan / Gönüle sevgi salan / Lideri anıyoruz.

**

Eğitim ve sağlık diyen / Tüm halkını çok seven / O’na ömrünü veren / Lideri anıyoruz.

**

Her yerde bir izin var / Ne çabuk geçti yıllar / Dokunsan kalbim sızlar / Lideri anıyoruz.

**

Toplumdan ileriydin / Bu kentin lideriydin / Geleceği çok iyi bilirdin / Seni çok arıyoruz.

**

Yazarak anlatarak / Düşmanı çatlatarak / Doğruyu haykırarak / Seni unutmayacağız.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA