USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Vali Numan Hatipoğlu, Trafikte Yaya Önceliği Farkındalık Kampanyası Etkinliğine Katıldı

Vali Numan Hatipoğlu, Trafikte Yaya Önceliği Farkındalık Kampanyası Etkinliğine katıldı.

Vali Numan Hatipoğlu, Trafikte Yaya Önceliği Farkındalık Kampanyası Etkinliğine Katıldı
30-09-2022 10:28
30-09-2022 10:31
Google News
İçişleri Bakanlığımız tarafından 2022 yılı süresince trafikte yaya önceliği konusunda farkındalığı artırmak, yaya ve okul geçitlerinde sürücülerin uyarılarak dikkatlerini daha üst düzeye çıkartmak, yayalara öncelik konusunda doğru sürücülük davranışı kazandırmak ve bu bölgelerde yavaşlayarak yayalara ilk geçiş hakkını vermelerini sağlamak amacıyla “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” sloganıyla tüm illerimizde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen etkinlik Tokat’ta Yunus Emre İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde yapıldı.
Etkinikte geleceğin bilinçli yaya ve sürücüleri yaya geçitlerinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekti. Ana güzergah üzerindeki ışıksız yaya geçidinde bulunan yaya çizgisinden öğrencilerle birlikte geçen Vali Numan Hatipoğlu, yaya geçidini kırmızıya boyadı,  öğrencilere kırmızı düdük ve broşür verdi.
 TOKAT’TA YAYALARA SAYGI YÜKSEK
Ardından eş zamanlı farkındalık çalışması hakkında bilgi veren Vali Numan Hatipoğlu, “İçişleri Bakanlığımız 2019 yılından itibaren Sayın Bakanımız Süleyman Soylu’nun yaya öncelikli trafikle ilgili çalışmaları her geçen gün çok daha büyük bir önem taşıyor.  Bu anlamda şehirlerimizde yaya geçitleri özellikle çok daha anlamlı hale geldi. Sürücülerimizin alışkanlıklarını değiştirmeye yönelik yapılan bu çalışmalarla gerçekten başarılı ve güzel sonuçlar alınmaya devam etti.  Bu anlamda da bugün Türkiye’nin her yerinde benzer çalışmalar yapıldı. Biz de Tokat’ımızdaki okullarımızda yaya geçitlerinde programlar düzenledik.  Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu mottosuyla bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz.  Bu aynı zamanda eğitimi hayatın her alanına taşıyan önemli  unsurlardan birisi. Tokat pek çok ilimize nazaran çok daha iyi bir noktada. Tokat’ta yaya geçitlerinde yayalara saygının yüksek olduğunu, araçların yayayı gördüğü anda yavaşladığını gözlemlemekteyim. Bu anlamda Tokatlı sürücülerimize teşekkür ediyorum. Daha fazla dikkatin daha fazla hayat kurtardığının bilinmesini istiyorum.” diye konuştu.
Etkinliğe İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Bahri Bostancı, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir katıldı.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
28.11.2022 sesimiz gazetesi
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.