USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Vali Balcı Kaymakamlarla Video Konferans Sistemi Üzerinden Toplantı Yaptı

Vali Balcı Kaymakamlarla Video Konferans Sistemi Üzerinden Toplantı Yaptı
22-05-2020 16:30
Google News

Vali Dr Ozan Balcı, ilçe kaymakamlarıyla video-konferans üzerinden toplantı gerçekleştirerek Koronavirüs (COVİD-19) salgını ile mücadele kapsamında ilçelerde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

 

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Yüksel Ünal ile video konferans yolu ile ilçe kaymakamları katıldı.

 

Koronavirüs salgınının engellenmesi için alınan tedbirlerin, kararlılıkla yürütüldüğünün vurgulandığı toplantıda;

Sokağa Çıkma Kısıtlaması ve Alınan Tedbirler

Ramazan Ayı yardımları

Ramazan Bayramı tedbirleri

Koronavirüs ile Mücadelede Uygulanan Tedbirler

KÖYDES Yatırımları

Tarım Projeleri

Kültür ve Turizm yatırımları

Kırsal altyapı yatırımları

Eğitim yatırımları

Kadın kooperatifleri,

Vefa Sosyal Grubu çalışmaları görüşüldü.

 

Bayramda Sokağa Çıkma Kısıtlaması

Vali Dr. Ozan Balcı,“Bu kapsamda yaklaşan Ramazan Bayramı süresince Koronavirüs (Covid-19) sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla81 ilimizde Ramazan Bayramı arifesine denk gelen 23 Mayıs 2020 Cumartesi gününden başlayarak 24-25-26 Mayıs 2020 tarihlerinde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Vatandaşlarımızdan hem kendi sağlıkları hem sevdiklerinin sağlığı ve hem de toplum sağlığı için kurallara uyma konusundaki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz.”dedi.

 

Vefa Sosyal Destek Grubu Ekiplerimiz Vatandaşlarımızın Yanındayız

Vefa Sosyal Destek Grubunun çalışmalarının çok gittiğini ve emeğe geçenlere teşekkür ettiğiniifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan kimsesiz vatandaşlarımız için Vefa Sosyal Destek Grubu ekiplerimiz her zaman  hazır ve nazırlar. Ramazan Bayramı sürecinde de vatandaşlarımız için 24 saat görevlerinin başında olacaklar. Şu ana kadar yaklaşık 45 bine yakın talep değerlendirildi. Devletimizin milletimizin imkanları güçlü. Bizler her zaman vatandaşlarımızın yanındayız, yanında olmaya da devam edeceğiz. Bizim asli işlerimiz vatandaşımızın aç açıkta kalmamasıdır. Süreci hep birlikte atlatacağız.” dedi.

 

Kadının Gücü Tokat’ın Gücü

Tokat merkezde ve ilçelerde ilçe adı ile kurulan ‘Tokat Kadın Kooperatifleri’ çatısı altında bir araya gelen kooperatifleriyle kadınlarımızın bilgi, beceri, yetenek ve yetileri ile akıl ve zekasından faydalanılacağını, üretime ve istihdama katkı sağlanacağını ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, “Marka, logo, dizayn tasarımları yapıldı. Kurulacak sistem ile ürünler Türkiye’ye pazarlanacak. Kadın kooperatiflerimizin TKDK desteklerinden yararlanması için proje çalışmaları yapıyoruz. Kaymakamlarımız projeleri yakından takip ediyor. Tokat’ın kıymetli ürünlerini Türkiye ve dünya insanıyla buluşturmayı hedefliyoruz.” dedi.

 

Tarımsal Üretim Devam EdiyHer Zaman Üreticimizin Yanında Olduk

Bir taraftan Koronavirüsle mücadele ederken bir taraftan da tarımsal ve hayvansal üretimin devam etmesi için tedbirler alındığını hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “Tarımsal ve hayvansal üretimimizin devam etmesi ve gelişmesi için çalışıyoruz. Her zaman üreticimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, “Bu süreçte hassasiyetle özveri içerisinde çalışmalarınızı yürüttünüz. Vatandaşlarımızdan ramazan bayramında da kurallara uyma konusundaki hassasiyetlerini devam ettirmelerini istiyoruz. İnşallah süreci hep birlikte dayanışma ile atlatacağız. Vatandaşlarımızın ve sizlerin yaklaşan Ramazan Bayramlarını kutluyor, aileleriniz ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
17.07.2023
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA