USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

TOKAT VALİLİĞİNDEN ATAKÖY’DEKİ KAYIP ŞAHSA DAİR BİLGİLENDİRME

“Kayıp şahıs Arife Gökçe’nin bulunmasına yönelik olarak kayıp şahıs ile şüpheli şahısların HTS (Geçmişe Dönük İletişim Trafiği) dökümü Almus Cumhuriyet Başsavcılığından talep edilmiş, şahısların telefon trafikleri detaylı olarak incelenmektedir.”

TOKAT VALİLİĞİNDEN ATAKÖY’DEKİ  KAYIP ŞAHSA DAİR BİLGİLENDİRME
30-12-2022 17:07
30-12-2022 17:08
Google News

 

Tokat Valiliği, Türkiye’nin gündeminde ATV’nin Müge Anlı ile olan canlı yayın programında işlenen bir konuya dair yazılı açıklamada bulundu. Valiliğin bilgilendirmesi şöyle oldu:

            “Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Ataköy Beldesinde 17 Aralık 2022 tarihinde kaybolan Arife Gökçe’yi arama çalışmaları 13 gündür tüm ekiplerimiz tarafından devam etmektedir.

Olayın yaşandığı tarihten itibaren her gün devam eden kapsamlı ve titiz çalışmalar kapsamında  Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü asayiş ekipleri, SAK, JASAT timleri ve AFAD olmak üzere toplam 284 personel,  kurtarma, iz takip ve kadavra köpekleri, hava destekli drone ile gönüllü sivil vatandaşlar tarafından Ataköy Beldesinin tamamında aramalar yapılmıştır.

Asayiş, İstihbarat ve JASAT birimlerince çok yönlü olarak araştırmalar olay gününden itibaren devam etmiş olup, olay yerinde kamera bulunmamakla birlikte çeşitli noktalardan ve yakın çevrelerden elde edilen (98) saatlik kamera (PTS/Güvenlik Kameraları) kaydı alınmıştır. Alınan görüntülerin yaklaşık (69) saati detaylı olarak incelenmiştir. Bu saatler içerisinde (1248) araç tespit edilerek, araçlar hakkındaki araştırmalar ile kalan (29) saatlik görüntü incelemeleri devam etmektedir.

Olayda şüpheli görülen S.S üzerinden ve ikamet adresinden Jandarma Kriminal Daire Başkanlığınca incelenmek üzere biyolojik swap örnekleri ile numuneler alınmış ve sevk edilmiştir.

Kayıp şahıs Arife Gökçe’nin bulunmasına yönelik olarak kayıp şahıs ile şüpheli şahısların HTS (Geçmişe Dönük İletişim Trafiği) dökümü Almus Cumhuriyet Başsavcılığından talep edilmiş, şahısların telefon trafikleri detaylı olarak incelenmektedir.

S.S. hakkında günümüze kadar yapılan müracaatlar sonucunda Kolluk Kuvvetleri ve Cumhuriyet Savcılıklarınca (23) kez adli işlem yapılmıştır. Arama çalışmaları tüm görevli ekiplerimiz tarafından detaylı bir şekilde titizlikle sürdürülmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
17.07.2023
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA