USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

TOKAT’TA “İYİLİK ÇARŞISI” DUALARLA AÇILDI

Tokat İl Müftülüğü ile Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Tokat Şubesi tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek olmak amacıyla "İyilik Çarşısı" projesi hayata geçirildi.

TOKAT’TA “İYİLİK ÇARŞISI” DUALARLA AÇILDI
28-06-2022 11:05
28-06-2022 11:06
Google News

Parakende Mahallesi Arifiye Camii bünyesine açılan İyilik Çarşısı ile ihtiyaç sahipleri, gıda maddelerinin yanı sıra giyecek, ayakkabı, çocuk giyim ve çeyiz gibi birçok ihtiyaç malzemesini ücretsiz olarak temin edebilecekler.

24 Haziran Cuma günü düzenlenen açılış törenine Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, İl Müftüsü Abdullah Pamuklu ve eşi Göksel Pamuklu, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Özdemir, TDV Tokat Şubesi Temsilcisi Ünal Satıcıoğlu, Parakende Mahallesi Muhtarı Hüseyin Kuyucu, Elmacıoğlu Mağaza Kurucusu Lütfi Elmacıoğlu, Din Hizmetleri Şube Müdürü Zekeriye Köse, Din Hizmetleri Uzmanları Murat Kaya ve Kadir Yücel, Kur’an kursu öğreticileri ve vatandaşlar katıldı.

Tören, Ali Paşa Camii İmam Hatibi Ahmet Kılıç’ın Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Abdullah Pamuklu: “Tokat İl Müftülüğü ve TDV Tokat Kadın, Aile ve Gençlik Kolları (KAGEM) tarafından çok güzel işlere, hayırlı faaliyetlere imza attık. Bugün burada yine bir çok hayra vesile olacağımız, “İyilik Çarşısı’nın açılışını  gerçekleştireceğiz. Allah-u Teala Kur’an-ı Kerimde “Hayırlı işlerde yarışın, iyilik ve takva üzerine yardımlaşın.” buyurmaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v)’de “Mümin, sonu cennet oluncaya kadar hayırlı hiçbir işe doymaz.” buyuruyor. Bizler de Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak geçmişten bugüne hem yurt içinde hem yurt dışında ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın elinden tutuyor, onların yanında olmaya gayret ediyoruz. Tokat’ımızda da böyle ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin olması bizleri böyle güzel bir hayır hizmetine yöneltti. “Yeryüzünde İyilik Egemen Oluncaya Kadar” sloganıyla ve “Yolun İyilik Olsun” mottosu ile yola çıktık ve sonuç olarak “İyilik Çarşısı” projesini, Darun Nasr şehrine yakışır bir faaliyeti hayata geçirdik. Proje aşamasından açılış aşamasına kadar emeği geçen başta Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu olmak üzere, İyilik Çarşımıza maddi ve manevi katkı hususunda hayır işlerinde yarışan tüm değerli esnafımıza ve personelimize teşekkür ederim.” dedi.

İl Müftüsü Abdullah Pamuklu’nun yaptığı dua ve kurdele kesiminin ardından İyilik Çarşısının gezilmesi ve tanıtılması ile tören sona erdi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA