USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİRLİK KURULDU

SOKAK HAYVANLARI İÇİN BİRLİK KURULDU
04-02-2021 12:08
Google News

 

Türkiye’ye örnek olacak Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulması kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı 3474 numaralı üst yazısında; “Tokat İli Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulmasına, 5355 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanununun 4’üncü maddesi gereğince izin verilmiştir.” denildi.

Tokat’ta sahipsiz hayvanlarının en iyi şekilde korunmasını sağlamak amacıyla Valilik koordinesinde Belediyeler ve İl Özel İdaresi ile Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği kuruldu.

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat merkez, ilçe, belde ve köylerde sahipsiz hayvanlarının en iyi şekilde korunması ve her türlü mağduriyetlerinin önlenmesi için 3 Şubat 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kararla Türkiye’de tek ve örnek olan Tokat Sahipsiz Hayvanları Koruma Birliği’nin kurulduğunu söyledi.

Tokat’ta hayvanları önemsediklerini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, ``Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz. Belediyelerimiz ve İl Özel İdaremizle sahipsiz hayvanların yanındayız. Memleketi sevmek, börtüsüyle böceğiyle, dağıyla taşıyla, florası faunasıyla, insanıyla hayvanıyla beraber sevmek demek. Hayvanlara merhamet etmeliyiz. Onlar bizim hayatımızın vazgeçilmez parçaları. Sahipsiz hayvanları korumalıyız ve sahip çıkmalıyız. Kolu kanadı kırık bir hayvan olmamalı. Biz Tokat’ta ayrıca yaralı hayvanlarımız için hayvan ambulansı dizayn ettik ve yine İl Özel İdaresi’nden yaralı hayvanlarımızın tedavisi için bütçe ayırdık. Hayvan ambulansımız 7/24 hizmette. Bizler Tokat’ta hayvanlara dostuz, hayvanları önemsiyoruz. Aç açıkta hayvan kalmaması, yaralarının ve hastalıklarının tedavi edilmesi için çalışıyoruz`` diye konuştu.

Vali Dr. Ozan Balcı, yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür etti.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA