USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

KÜÇÜK ERKEKLER BASKETBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI

KÜÇÜK ERKEKLER BASKETBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI BAŞLADI
29-05-2013 10:20
Google News

Küçük Erkekler Basketbol Türkiye Şampiyonaları’nın ilk ayağı olan Küçük Erkekler Basketbol Şampiyonası maçları Hüseyin Akbaş  Kapalı spsalonu ve Ali Yücel Kapalı spsalonunda başladı.28 Mayıs – 2 Haziran 2013 tarihleri arasında Tokat’ta düzenlenecek olan Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek takımlar, Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Tofaş, Anadolu Efes, Genç Ümitler, Fenerbahçe, Banvit, Gelişim Koleji, ABC Koleji, Dokuz Eylül, Darüşşafaka, Ankara Üniversitesi, Galatasaray, Örnek Kolej, Çukurova Üniversitesi ve Samanyolu Koleji takımları mücadele edecek.

Yine aynı tarihler arasında Çanakkale’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası’nda ise 16 Takım katılacak. Şampiyonaya katılacak Küçük Kız Basketbol takımları, İl Milli Eğitim, Galatasaray, Antalya Koleji, Menemen Belediyesi, Eryaman Basketbol, Barbaros, Karadeniz Ereğli Belediye, Fenerbahçe,  Mersin TED Koleji, Beşiktaş, Çankaya Üniversitesi, Kocaeli 50. Yıl İ.Ö.O, Konak Belediye, Adana Botaş,  Şehit Öğretmenler İ.Ö.O, İstanbul Üniversitesi takımları mücadele sergileyecek.
Takımlar Dört’erli olmak üzere 4 grupta mücadele edecek.

A GRUBU: Beşiktaş Jimnastik S.K –Pınar Karşıyaka – Tofaş S.K – Anadolu Efes S.K

B GRUBU: Genç Ümitler S.K – Fenerbahçe S.K – Banvit S.K – Gelişim Gençlik S.K

C GRUBU: ABC Koleji S.K – Dokuz Eylül S.K – Darüşşafaka S.K – Ankara Üniversitesi S.K

D GRUBU: Galatasaray S.K – Örnek Koleji S.K – Çukurova Üniversitesi S.K – Samanyolu Koleji S.K

Tokat’ta yapılan Küçük Erkekler Basketbol Türkiye Şampiyonaları’nın ilk ayağında Hüseyin Akbaş Spsalonunda oynanan maçlarda A Grubunda Beşiktaş S.K Pınar Karşıyaka’yı 62-52, Anadolu Efes S.  Kulübü ise Tofaş S. Kulübünü 57-56 yenerek ilk galibiyetini aldı. C Grubunda ise Dokuz Eylül S.Kulübü ABC Koleji S.Kulübünü 84-53 yenerek ilk galibiyetlerini aldı.

Ali Yücel spsalonunda yapılan B Grubunun İlk maçlarında Fenerbahçe, Genç Ümitler S.Kulübünü 101 – 58, Banvit S.Kulübü de Gelişim Gençlik S. Kulübünü 64 – 56 yenerek ilk galibiyetlerini aldılar.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
28.11.2022 sesimiz gazetesi
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.
1Fenerbahçe1329+22
2Galatasaray1327+13
3Adana Demirspor1324+10
4Konyaspor1424+7
5Başakşehir FK1324+4
6Kayserispor1423+5
7Trabzonspor1323+3
8Beşiktaş1322+8
9Alanyaspor1417-5
10Gaziantep FK13160
11Antalyaspor1216-2
12Giresunspor1315-7
13Kasımpaşa1315-11
14Hatayspor1314-10
15Fatih Karagümrük1313-3
16MKE Ankaragücü1313-5
17Sivasspor1411-6
18İstanbulspor138-14
19Ümraniyespor137-9