USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

KARADENİZ YUFKA VE KADAYIFIYLA SOFRALARDA

KARADENİZ YUFKA VE KADAYIFIYLA SOFRALARDA
06-05-2021 10:34
Google News

 ALİM YILDIRIM: “HERKES İŞİNİ YAPAR AMA BİZ AŞKLA İŞİMİZİ YAPANLARDANIZ. İŞİMİZİ SEVEREK YAPIYORUZ, YEMEDİĞİMİZİ YEDİRMİYORUZ.”

Tokat’ımızda 2004 yılından buyana faaliyet gösteren Karadeniz Yufka ve Kadayıf işletmesi sahibi Ali Yıldırım bir Ramazan ayının daha sonlarına gelirken pandemi şartlarının yaşattığı olumsuzlukları rağmen vatandaşın taleplerine karşılık verecek şekilde üretime devam edildiğini belirtti. İmalathanesinde başta yufka ve kadayıf olmak üzere, erişte çeşitleri, mantı, kuru yufka, sebzeli erişte çeşitleri ile üretimde olduklarını söyledi.

            Niksar’da ustasının yanında başlayan çıraklığından sonra 2004 yılında Tokat’ta kendi işletmesini açan ve 27 yıldır Tokatlılara başta yufka ve kadayıf üreterek beğenilerini kazanan Alim Yıldırım, eski ramazanların pandemi nedeniyle yaşanamadığının üzüntüsünü dile getirdi ve “27 yıldır yapmış olduğum meslek hayatım da ramazanlar yufkacıların tatlıcıların pidecilerin bayramı olurdu ama iki senedir ne bayram oldu ne ramazan oldu, Allah’ım tüm esnaf arkadaşların yardımcısı olsun, en kısa sürede bitmesi diliyorum bu hastalığın.” dedi.

YARDIM KOLİLELERİNDE YERİNİ ALDI

Alim Yıldırım, Ramazan vesilesiyle dağıtılmakta olan yardım kolilerinde Karadeniz Yufka ürünlerinin de yerini aldığını dile getirdi. “Herkes işini yapar ama biz aşkla işimizi yapanlardanız. İşimizi severek yapıyoruz, yemediğimizi yedirmiyoruz. İmalatımız açıkta, şeffaflığımızı, temizlik ve hijyeni görebiliyorlar. Müşterimizin tercihi de bizden yana oluyor. Pandemi döneminde işletmemizde haliyle bir ciro kaybı oldu, çünkü okullar, toplu imalathaneler kapalıydı. Onun yerine bireysel alımlarla hane sofralarında yerimizi aldık. Pandemi kısıtlamalarında sabah 07.00’den akşam saat 22.00’a kadar üretim ve satıştayız, halkımızın taleplerini karşılıyoruz.” dedi.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA