USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Spor

FIRTINA GİBİ ESTİLER

TOKAT BELEDİYE PLEVNESPOR KULÜBÜ SPORCULARI ANADOLU YILDIZLARI (ANALİG) GRUP ŞAMPİYONASINA KATILDILAR

FIRTINA GİBİ ESTİLER
14-04-2022 10:46
14-04-2022 10:47
Google News

 

Antrenör Turan Güldür: “Tokat Belediye Başkanımız çok değerli Av. Eyüp Eroğlu beyefendiye manevi desteklerinden dolayı şahsım, sporcularımız ve velilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım.”

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın faaliyet programında yer alan Anadolu Yıldızları (ANALİG) Grup Şampiyonası 08-10 Nisan 2022 tarihleri arasında Erzurum ilinde yapıldı. Tokat ilini temsil eden Tokat Belediye Plevnespor Kulübü’nün lisanslı sporcuları büyük bir başarı sağlayarak Kız ve Erkek Takımı halinde ilk 5’e girdiler. Anadolu Yıldızları Yarı Final Şampiyonasına katılmaya hak kazandılar.

Tokat Belediye Plevnespor Kulübü Tekvando Antrenörü Turan Güldür, sporcularının elde ettiği yarı final başarısı sonrasında kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bakanlığımız, olimpik sikletlerde sporu tabana yaymak, Türkiye çapında yetenekli çocukları bulup ülkemizden Olimpiyat Şampiyonlarının yetişmesi için Analig’i oluşturmuştur. Anadolu’nun Yıldızları bulmak istemiştir. Devlet politikası haline getirmiştir. Adı üzerinde Anadolu… Gençlerde, ümitlerde, büyüklerde şampiyonluk yolunu açmıştır. Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Şampiyonasında İlk 3’e giren sporcuların tüm eğitim masraflarını Devletimiz karşılıyor. Özel kolejlerde, orta okul ve liselerde eğitimlerini sürdürmelerine imkan sunuyor.

Anadolu Yıldızları Grup Şampiyonasında takım ve puanlama olarak ilk 6 takım yarı final şampiyonasına yükselmektedir. Bu nedenle bütün iller 10 bayan sıkleti ve 10 erkek sıkletinde tam katılım sağlarlar. Biz Tokat takımı ve Belediye Plevne sporcuları olarak 10 sıkletten erkeklerde 6, bayanlarda 4 sıklette katılım sağladık. Grup şampiyonasında kız-erkek en az 4 sıklet olmak zorundadır.

            Maddi imkansızlıklar nedeniyle bayanlarda 4 sıklette şampiyonaya katıldık. 3 Final yaptık. 2 altın 1 gümüş madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attık.

            Bu başarıda emekleri olan Belediye Plevnespor Kulübü ve Tokat Belediye Başkanımız çok değerli Av. Eyüp Eroğlu beyefendiye manevi desteklerinden dolayı şahsım, sporcularımız ve velilerim adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar beyefendiye, Şube Müdürümüz Ömer Besler ve çalışan personelimize şahsım ve sporcularım adına teşekkürlerimi en içten dileklerimle sunarım.”

            Dereceye giren sporcular;

1)         Ebrar Atılgan 41 kg. 1. Altın Madalya

2)         Pınar Yılmaz 47 kg. 1. Altan Madalya

3)         Mehmet Gürer 53 kg. 1. Altın Madalya

4)         Hatice Nur Yayla 55 kg. 2. Gümüş Madalya

5)         Fırat Gül 45 kg. 3. Bronz Madalya

6)         Aash Ahmedi 41. 3. Bronz Madalya

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
AYDEM
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA