USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Gündem

Mezun olduğu Reşadiye İmam Hatip Lisesi öğrencilerine seslenen AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, “Ülkemiz gittikçe güçleniyve yeniden şahlanıyoruz. Bu başarının arkasında inanmış insanlar var. İnanmış

Mezun olduğu Reşadiye İmam Hatip Lisesi öğrencilerine seslenen AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, “Ülkemiz gittikçe güçleniyve yeniden şahlanıyoruz. Bu başarının arkasında inanmış insanlar var. İnanmış
15-05-2015 11:37
Google News
Seçim çalışmaları kapsamında adeta ayak basmadık yer, sıkmadık el bırakmayan AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, dün de memleketi Reşadiye ve köylerinde hemşerileriyle bir araya geldi. İlk olarak sabah Mahalle ve köy Muhtarları ile düzenlenen programa katılan Çakır, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu`nun her fırsatta muhtarlara verdikleri önemi altını çizerek vurguladıklarını belirterek, “Muhtarlar, demokrasinin en temel öğesidir. Siyaset ve hizmet dinamikleri muhtarlardan tepeye doğru ilerler. Yapılan her hizmetin, alınan her kararın vatandaşa indirgenmesinde kilit rol oynuyorsunuz. İdeolojimiz, mezhebimiz, partimiz, bakış açımız ne olursa olsun, esas olan birlik ve beraberlik içerisinde bir hizmet anlayışı taşımamızdır. Hizmetler aksayabilir, siyasi ve ekonomik krizler yaşanabilir, fakat hepsi telafi edilebilir hususlardır. Ama birlik ve beraberliğimizi kaybettik mi, Allah korusun bir daha toparlanmamız çok zolur. Bunun altını özellikle çizmek istiyorum” dedi.

“İMAM HATİPLİ OLMAK  
ÖNEMLİ BİR MENSUBİYETTİR”
Daha sonra mezun olduğu Reşadiye İmam Hatip Lisesinde düzenlenen `Kariyer Günleri` programına da katılan Çakır, öğrencilerin arasına oturarak konuşmacıları dinledi. Kısa bir süre söz alan Çakır, en önemsediği mensubiyetinin İmam Hatipli olmak olduğunu belirterek, “Bu toprakların üstü kadar, altı da zengin. Ülkemizin her yerinde evliyalar, Allah`ın sevgili kulları yatıyor. Mezhepsel farklılıklar, etnisite toplumumuzun çok renkliliğini gösterir. Bu güzelliğin bilincinde olarak çoğulcu, herkesi kucaklayan bir bakış açısıyla kendimizi yetiştirmeliyiz. İnancı, örfü, görgü ve geleneği ile demokrasiyi esas alan güçlü ve siyasal istikrarı tesis etmiş bir Türkiye`nin, toplumun tamamına ihtiyacı var. Güzel ahlaka sahip, liyakat sahibi, birlik duygusu gelişmiş bireyler olun ve bol bol kitap okuyun” diye konuştu.

Bereketli ve Bozçalı Beledelerini de ziyaret eden AK Parti Tokat Milletvekili Adayı Prof. Dr. Coşkun Çakır, AK Parti iktidarından önce devlet ile milletin arasının ayrıldığını vurgulayarak, “Bizim geçmişimizde de millet esaslı devlet anlayışı vardır. Ama devletle milletin arasını ayırdılar. Millet gerçeği gördü ve 2002`de “Yeter söz milletindir” diyerek iradesinitaya koydu. Şuanda ise milletiyle kucaklaşan bir devlet olduk hamdolsun. Bizim anlayışımız kerim devlet anlayışıdır. İstikrar için, daha güçlü bir Türkiye için desteğinizi, duanızı esirgemeyin” ifadelerini kullandı.

“BU DEVLETE ÇOK ÇELME TAKTILAR”
Reşadiye`ye gelen eski milli futbolcu Tanju Çolak ile birlikte ilçe merkezindeki esnafları da ziyaret eden Çakır vatandaşlarla bol bol fotoğraf da çektirdi. Kendisine gösterilen ilgiyi boşa çıkarmamak için daha çok çalışacaklarını belirten Çakır, “Biz bu toprakların evladıyız. Hepimiz birbirimizi çok çok iyi tanıyor, biliyoruz. Sorunlara vakıfız, beklentilerin farkındayız ve ona göre planlamalarımızı yapıyoruz. İnşallah el ele, birlik içerisinde Reşadiye`mizde, Tokat`ımızda, Türkiye`mizde çok güzel işler başaracağız. Çünkü bu topraklar çok kavga gördü. Bu millete ve devlete çok çelme taktılar. Ama hamdolsun millet ayağa kalktı, devlet yeniden şahlandı. Biz böyle bir olduğumuz sürece milleti de, devleti de durdurmaları artık çok zor” diye konuştu.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
19.10.2022 sesimiz gazetesi
ÇOK OKUNANLAR
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.