USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000
Belediyeler

Tokat`ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde babasından devraldığı belediye başkanlığı görevini 30 yıldır yürüten Tuncer Uzunoğlu, 30 Mart`ta seçimden galip ayrılarak 7. dönemde de memleketine hizmet etmeyi hedefliyBaşka

Tokat`ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde babasından devraldığı belediye başkanlığı görevini 30 yıldır yürüten Tuncer Uzunoğlu, 30 Mart`ta seçimden galip ayrılarak 7. dönemde de memleketine hizmet etmeyi hedefliyBaşka
04-03-2014 10:31
Google News

Tokat`ın Niksar ilçesine bağlı Yazıcık beldesinde babasından devraldığı belediye başkanlığı görevini 30 yıldır yürüten Tuncer Uzunoğlu, 30 Mart`ta seçimden galip ayrılarak 7. dönemde de memleketine hizmet etmeyi hedefliyor.

Evli ve 2 çocuk babası Uzunoğlu, babası Yaşar Uzunoğlu`dan 1984 yılında devraldığı belediye başkanlığı görevini 6 dönemdir sürdürüyor. Bağımsız olarak seçilen ve 30 yıldır beldesine hizmet eden Uzunoğlu,  yaptığı açıklamada, 28 yaşındayken belediye başkanı seçildiğini söyledi.

Vatandaşlarla ve belediye personeliyle dayanışma içerisinde hareket ederek 6 dönemdir Yazıcık`a ve ülkeye hizmet ettiğini belirten Uzunoğlu, ``Köyümüz, 1977 yılında belde oldu. İlk seçimle gelen arkadaşımız Halis Erkaslan, 1977`de seçildi. 12 Eylül 1980 ihtilali ile demokrasi kesintiye uğradı. Daha sonra Rüstem Kalaycı ve Hasan Ezgin arkadaşlarımız atama yoluyla göreve geldi. Daha sonra ise 1983 yılında 11 aylık süreyle babam Yaşar Uzunoğlu bu göreve atandı. Onun da 11 aylık süresinin bitiminde, 1984 yerel seçimlerinde demokrasiye geçildiğinde, halkımın büyük çoğunluğunun isteği üzerine bağımsız olarak 1984 yılında belediye başkanlığına aday oldum`` diye konuştu.

Vatandaşların desteğiyle belediye başkanlığına seçildiğini, göreve geldiğinde beldesinde hizmet binasının, elektriğin, suyun, yolun, araç ve gereçlerinin olmadığını dile getiren Uzunoğlu, görev süresince bu eksikliklerin tamamının giderildiğini söyledi.

Vatandaşlara hizmet etmek için çaba sarf ettiğini belirten Uzunoğlu, şunları kaydetti:

``Halkıma bu anlamda kendi deneyimlerimle, bürokratik ilişkilerimle, dayanışma, barış ve sevgi içerisinde 30 yıl boyunca hizmet verdim. Halkımız bunu takdir ediyolmalı ki her dönemde hakikaten bize rakiplerimiz karşısında büyük çoğunlukla destek veriyçünkü bizim görevimizin temelinde dayanışma, birlik, beraberlik, sevgi, barış var. Bunlar olduğu zaman hakikaten aşılamayacak engel yoktur. Devleti baba bilen bir toplumuz. Devletin harcında olan bir toplumuz. Ben de devlet ile halk arasında ekibimle iyi köprü oluşturduğuma inanıyorum. Zaten hizmetlerimiz de bu köprünün sağlam ayaklarıdır. Öz kaynağı olmayan bir belediyede bağımsız bir belediye başkanının bu denli başarılı olmasının temeli de bu olsa gerek.``

``Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir`` diyen Büyük Önder Mustafa KemalAtatürk`ün çizgisinde ve onun ilkeleri doğrultusunda hizmet verdiğini vurgulayan Uzunoğlu, ``Halkımın büyük çoğunluğunun desteğiyle yeniden seçileceğime inanıyorum. 30 Mart`ta göreve geldiğimde yine barışa, sevgiye dayalı, birleştirici, bütünleyici, devletle el ele, yurttaşlarımızla kaynaşma içerisinde bir anlayışla, eksik kalan çalışmalarımızı, yapılması gereken hizmetlerimizi birlikte yapacağız`` diye konuştu.

 

Genç adaylara önerilerde bulundu 

Genç belediye başkan adaylarına tavsiyelerde bulunan Uzunoğlu, ``İster partili olun, ister partisiz olun, vatandaşlarla iletişimi güçlü tutun`` dedi.

Sorunların iyi tespit edilmesi ve bu sorunları çözecek makamlarla iyi diyalog kurulmasının önemini vurgulayan Uzunoğlu, bu işin bir sırrı ve sihri olmadığını dile getirerek, ``Bunun sihri; çalışmaktır, hizmet etmektir, halkın içinde bulunmaktır, diyalog kurabilmektir. Buna bağlı olarak hizmet üretmektir, hizmet almaktır. Ben bunları yaptım`` ifadelerini kullandı.

Yazıcık Belediyesinin 30 yıldır hiç borcu olmadığını belirten Uzunoğlu, belde yararına bir şeyler üretmeye çalıştıklarını söyledi.

Tuncer Uzunoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın`ın daveti üzerine 20 Ekim 2012`de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu`nunNiksar ziyareti sırasında CHP`ye katıldığını sözlerine ekledi.
SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
E-GAZETE TÜMÜ
28.11.2022 sesimiz gazetesi
ANKET TÜMÜ
ARŞİV ARAMA
PUAN DURUMU TÜMÜ
TAKIMOPuanAV.