“ERBAASPOR CAMİASINDAN HİÇBİR FUTBOLCU ÜSTÜN DEĞİLDİR”

5.1.2022
28 kez Okunmuştur.

 

TFF 3. Lig 1. Grup’taki temsilcimiz Formül Erbaaspor’da ikinci yarı hazırlıkları devam ederken kulüp başkanı Rayif Ünal sosyal mecradan bir açıklamada bulundu ve transfer üzerine bilgilendirme yaptı. Başkan Ünal, iki oyuncuları ile karşılıklı anlaşarak sözleşmelerini feshedildiğini duyurdu.

            Kulüp Başkanı Rayif  Ünal’ın açıklaması şöyle oldu:

            “Kulüp oyuncularımızdan Murat Kara ve Alperen Topçular ile karşılıklı anlaşarak sözleşmeleri feshedilmiştir. Erbaa sporumuza vermiş oldukları katkılar nedeniyle kendilerine teşekkür eder bundan sonraki yaşamlarında başarılar dileriz. Ancak bir diğer oyuncu Kadir Mert Örentepe haksız fesih ile sözleşmesini kendisi tek taraflı olarak feshetmiştir. Oyuncu sezon içerisinde maç başı alacakları ile ilgili kulübümüze ihtar çekmiştir. Ama aynı oyuncu ihtar çekmiş olduğu alacağının ödenmemesini yönetimimizden talep etmiştir. Ancak kulübümüz herhangi bir mağduriyet yaşamamak adına oyuncunun vadesi geçmiş alacaklarının tamamını yasal süresinde ödemiştir. Oyuncu sezonun son iki maçı öncesi ayrılmak istediğini bildirmiş kulübümüz ise önümüzde önemli maçlar var devre arasında bunların konuşulması gerektiğini ve maçlarına konsantre olması gerektiğini kendisine söylemiştir. Sonrasında oyuncu özel durumlarından dolayı kafasının karışık olduğunu o nedenle ayrılmak istediğini ama pişman olduğunu ve burada kalmak istediğini kulübümüze bildirmiştir. Fakat devre arası Antalya kampında oyuncu hiçbir olumsuzluk olmamasına rağmen ve külümüzle transfer konusunda ne oyuncunun kendisi ne de başka bir kulübün, kulübümüze transfer teklifi olmamasına rağmen kaçarcasına kampı terk ederek başka bir kulübün kamp yaptığı otelde bu kulübe katılmıştır. Kulüp yetkileriyle yapılan görüşmede bu durum anlatıldığında oyuncunun karşılıklı fesih yaptık diyerek kendilerine katıldıklarını söylemiştir.

Ancak bahsedildiği gibi ne herhangi bir sosyal alacağı, pirim,  peşinat, ve maç başı alacağı olmadığı halde haksız fesih yapan oyuncuyu transfer eden kulüp ve bu işlemi yapan kulüp yetkililerinin de oyuncuyu ayarttığı gerekçesiyle zarar göreceği kendilerine bildirilmiştir.

Erbaaspcamiasından hiçbir futbolcu üstün değildir. Kulübün menfaatlerini korumak en temel görevimizdir.

Kulüp olarak TFF (UÇK) ye hem tazminat hem oyuncunun cezalandırılması hem de oyuncuyu ayartarak transfer eden kulübün cezalandırılması ile ilgili yasal süreci başlatmış bulunuyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 5.01.2022
Güncelleme Tarihi : 5.01.2022