TOKAT’TAKİ CEVİZ BAHÇELERİ GENİŞLİYOR

17.12.2021
73 kez Okunmuştur.

 

Türkiye`nin en büyük ceviz bahçelerinden birinin olduğu Serenli’de ceviz fidanları dikimi devam ediyor.

 

Vali Dr. Ozan Balcı, Tokat Valiliği koordinesinde yürütülen Tarım Tokat ve Orman Tokat kapsamında Niksar Serenli’de düzenlenen ceviz dikim programına katıldı.

Ceviz dikim programında çiftçilerle birlikte fidan dikimi gerçekleştiren Vali Dr. Ozan Balcı, Serenli’de 6 bin dekarlık alanda Türkiye’nin en büyük ceviz bahçelerinden birinin kurulduğunu söyledi.

Bugüne kadar Serenli’de 80 bin ceviz fidanının dikildiğini hatırlatan Vali Dr. Ozan Balcı, “20 bin daha ceviz fidanı dikiyoruz. Mart ayı itibariyle 100 bin ceviz fidanını Serenli’de toprakla buluşturmuş olacağız. Böylece 6 bin dekarlık Türkiye`nin en büyük ceviz bahçesini Niksar Serenli’ye kurmuş olacağız. Çiftçilerimize, milletimize ve memleketimize hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

2 Milyon Ceviz Fidanı Projesi kapsamında şuana kadar 500 bin ceviz fidanının çiftçilerimizle birlikte Tokat’ınn verimli topraklarına dikildiğini kaydeden Vali Dr. Ozan Balcı, “ Bu sezon 200 bin ceviz daha dikip toplam 700 bin cevizi topraklarımızla buluşturacağız. Hedefimiz 2 milyon cevizi Tokat’ımızın verimli ve bereketli topraklarıyla buluşturmak.” dedi.

Ceviz dikim programına Niksar Kaymakam Vekili Talat Tabur, İl Jandarma Komutanı Albay Bahri Bostancı, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, İl Genel Meclis Üyeleri, il ve ilçe tarım müdürlüğü ekipleri ve çiftçiler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 17.12.2021
Güncelleme Tarihi : 17.12.2021