GÖZOVA’DAN  BAŞKANLAR  GEÇTİ

15.12.2021
53 kez Okunmuştur.

 

TOKAT BELEDİYE BAŞKANI EYÜP EROĞLU BERABERİNDE İL GENEL MECLİSİ BAŞKANI AV. EROL DUYUM, AK PARTİ MERKEZ İLÇE BAŞKANI ALİ ÇALIŞKAN VE BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCILARI İLE BİRLİKTE GÖZOVA KÖYÜ ZİYARET ETTİ.

Gözova Köyü Derneği Suzi Yıldız`ın daveti üzerine gerçekleştirilen toplantıda konuşan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, AK Parti ve Belediye olarak yerel yönetimlere büyük önem verdiklerini belirterek, “Köylerimizin kalkınması, topraklarımızın verimli hale getirilmesi, hayvancılığın anlamlı hale gelmesi için mücadele veriyoruz. Küresel gerçekler sebebiyle tarım ürünlerinde ve tarımın kullandığı hammaddelerde ciddi fiyat artışları yaşanmaktadır. Fakat bu zorlu günler de geçecektir. Türkiye şimdiye kadar çok ciddi badireleri ustalıkla, birlik ve beraberlik içerisinde aşmıştır. Şimdi de aşacaktır” dedi.

FİYAT ARTIŞININ SEBEBİ STOKÇULUK

Başkan Eyüp Eroğlu, AK Parti iktidarları döneminde Türkiye`yi baştan aşağı hizmetle donattıklarını, Omalı’ya gelirken duble yoldan gelip asfalt yol şekilde köyün içerisine kadar geldiklerini, hastanelerimizden kendi ürettiğimiz ihalarımız, teknolojik araç ve gereçler üreterek dünyaya dünya ile yarışır halde olduklarını kaydetti. Son aylarda gelen zamların sebebinin stokçular olduğunu kaydeden Eroğlu, hükümetin de Cumhurbaşkanımızın talimatı ile önlemler aldıklarını anlattı.

Gübredeki fiyat artışları ile ilgili soru üzerine Başkan Eroğlu, “Asgari ücretlinin emeklinin sıkıntılarına çare üreten hükümetimiz çiftçinin gübre ve tohum konusunda da önlem alacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı

607 PROJE HAYAT BULDU

İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum da konuşmasında, köylere verilen hizmetler üzerinde durdu. Duyum, “İl genelinde KÖYDES, Özel İdare ve DOKAP kaynakları ile köylerimizin sorunlarını çözüyoruz. Köylerimize asfalt yol yapımı, silindirle sıkıştırılmış beton yol yapımı, kilitli beton parke yapımı gibi alt yapı hizmetleri sunuyoruz. Ayrıca isale hattı, şebeke, depo yapımı, depo onarımı, terfi tesisi, sondaj işlerine de ağırlık veriyoruz. Sulama tesisleri üzerinde hassasiyetle duruyoruz. 2021 yılında 288 adet küçük ölçekli köy yardımını da harekete geçirdik. Bu yıl toplam 607 proje hayat buldu” diye konuştu.

Erol Duyum, “Bütün köylere azami ölçüde imkan dahilinde en güzel hizmeti vermek için çok çalışıyoruz. Özel idare imkânlarının en güzel şekilde en verimli biçimde köylerimize en kaliteli hizmeti ulaştırmak için yoğun gayret içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Gözovalılar Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Genel Meclis Başkanı Erol Duyum’da yaşadıkları sıkıntılar hakkında bilgiler verdiler ve çözüm konusunda yardım talebinde bulundular. Gözovalılar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdiler ve teşekkür ettiler.

Gözova Dernek Başkanı Suzi Yıldız da konuşmasında dernek çalışmalarına desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve il genel meclisi başkanı Erol Duyum’a teşekkür etti. Gözova köyü Muhtarı Yunus İpek de köylerine gelen hizmetlerden oldukça memnun olduklarını azami ölçüde ihtiyaçlarımızı karşılayan il genel meclis başkanımız Erol Duyum’un şahsında bütün meclis üyelerine teşekkür etti.

Gözova dernek başkanı Suzi Yıldız misafirlerine yöresel yemek ve katmer ikram etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.12.2021
Güncelleme Tarihi : 15.12.2021