AMATÖR KÜME HEYECANI BAŞLADI

29.11.2021
59 kez Okunmuştur.

AMATÖR KÜME HEYECANI BAŞLADI

Futbolda 2021-2022 Osman Nuri Ünver Sezonu 1. Amatör Ligi maçları başladı. Ligin ilk maçı 27 Kasım Cumartesi günü Gaziosmanpaşa Stadı’nda oynandı. Bu sezon amatör kümede heyecan yaşanacağı belliydi. Bilhassa Tokat Belediyesi’nin voleybol branşında ilimizi Efeler Ligi’nde temsil eden Tokat Belediye PlevnespKulübü bu kez futbol branşında Tokat’ı temsil etmek üzere takım kurmuştu. En aşağıda başlayıp ilk sezon BAL’a, ikinci sezon yeniden profesyonel 3. Lig’e yükselmenin planları yapılmakta.

            Tokat Belediye PlevnespFutbol Takımı ilk maçta amatör kümenin iddialı ekiplerinden Tokat 1969 SpKulübü ile karşılaştı. Gaziosmanpaşa Stadı’nın protokol tribünü ve kapalı tribün taraftarlara açıldı. Futbolseverlerin ilgisinin yoğunluğu da gözlendi. Tokat Belediye Plevnesptarafından Başkan Vekili İsmet Yiğit ve Yöneticiler, Tokat 1969 Sptarafından Başkan Salih Kutlu ve yöneticilerinin yanı sıra Gençlik ve Spİl Müdürü Cemil Çağlar, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın sezonun ilk maçı için hazır bulundular. Bu sezon lige adının verildiği rahmetli Osman Nuri Ünver’in kızı da maça geldi ve babasının anısını yad etmek üzere her iki takımın kaptanlarına maç öncesi çiçek takdim etti.

BLD. PLEVNESPOR 3-0 KAZANDI

            Tokat Belediye Plevne Sp- Tokat 1969 Spmaçı 3-0 bitti. Maçın gollerini 32. Dakikada Ahmet Uzun, 39. Dakikada Hasan ve 58. Dakikada yine Hasan attı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.11.2021
Güncelleme Tarihi : 29.11.2021