ELEKTRONİK ATIKLAR ÇÖP DEĞİLDİR

16.8.2021
68 kez Okunmuştur.

“Geri dönüşümde sizin de bir katkınız olsun” programı çerçevesinde “Muhtarlar Atık Elektronik Eşya Topluyor” kampanyası başlattıklarını belirten Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, çevreci belediye olma yolunda sıfır atık kampanyalarına her türlü katkının yapıldığını söyledi.
Kampanya hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Çevrenin korunması, atıkların ülke ekonomisine katkı sağlaması için herkese büyük görevler düşmektedir. Elektronik atıklar içerisinde; plastik, metal, cam gibi geri dönüştürülebilir maddelerin yanı sıra birçok metallerde bulunmaktadır. Bu değerli atıkların çöpe gitmesi doğal kaynakların daha fazla kullanılmasına ve yok olmasına neden olmaktadır. Lütfen evlerinizde atık haline gelen ampul, florasan, şarj aletleri, telefonlar, saat, kumanda, saç kurutma makineleri, bilgisayarlar gibi tüm elektronik eşyaları çöpe atmak yerine Mahalle Muhtarlarımıza teslim edebilirsiniz. Taşıyamayacağınız büyüklükteki beyaz eşyalar için 153 Beyaz Masayı arayarak Belediyemize bilgi verebilirler. Kampanyamız 31 Aralık’a kadar devam edecektir. Kampanyamıza katılım sağlayan tüm duyarlı vatandaşlarımıza ve projeye destek veren tüm Mahalle Muhtarlarımıza teşekkür ederim” dedi.
Karşıyaka Mahalle Muhtarı Turan Türk, geri dönüşüm bilincinin oluşması ve bu bilincin devam etmesi noktasında çeşitli kampanyalar düzenleyen Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek, mahalle sakinlerine çağrıda bulundu.
Muhtar Türk yaptığı açıklamada: “Belediyemiz halkımızda geri dönüşüm bilincinin oluşması için ‘Muhtarlar Atık Elektronik Eşya Topluyor’ kampanyası başlatmış bulunmaktadır. Geri dönüşüm kampanyaları, Mahalle sakinlerimizce çok ilgi görüyor. Bütün arkadaşlarımı, tanıdıklarımı ve mahalle sakinlerimizi kampanyaya destek olmalarını arzu ediyoruz” dedi.
Soğukpınar Mahalle Muhtarı Rasim Yılmaz ise Kampanya için Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na teşekkür ederek, mahalle sakinlerinin kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.08.2021
Güncelleme Tarihi : 16.08.2021