BAŞKAN EROĞLU: ESPOR TURNUVASINA KATILAN GENÇLERİ ZİYARET ETTİ

15.7.2021
48 kez Okunmuştur.

 

 Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun destekleriyle Tokat’ta başlayan EspTurnuvası’nda final heyecanı devam ediyor.

Tokat Belediyesi tarafından “Tokat için Espor” sloganıyla başlatılan 30 Bin TL ödüllü EspTurnuvası’nda yarı final sona erdi. 47 takım, 250 oyuncu ve yaklaşık Bin kişilik katılımla düzenlenen Espturnuvasında; CS:GO, Valorant, Lol ve FİFA olmak üzere toplam 4 oyun üzerinden turnuva düzenlendi.

EspTurnuvasının düzenlendiği merkezde gençleri ziyaret eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, hakem takip sisteminden oyunculara bağlanarak onlarla bir süre sohbet etti.

Finale kalan takımları ve tüm oyuncuları tebrik eden Başkan Eroğlu, final için sürpriz birganizasyon hazırladıklarını belirtti.

AK Parti İl Başkanı Dt. Cüneyt Aldemir ve Gençlik Kolları Başkanı Mesut Aktürk’le birlikte turnuva alanını ziyaret eden Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu,ganizasyonla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Gençlerimizi hem zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak hem de yeni çevre edinmelerini sağlamak amacıyla AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığımızla birlikte Espturnuvası düzenledik. Sadece Tokat ikametgâhlı veya burada üniversite okuyan gençlerimizin katılabildiği turnuvamıza 14-30 yaş aralığındaki tüm gençlerimizin katılmasını sağladık. Yaklaşık Bin kişilik bir discord gurubumuz oldu. 250 oyuncu, 47 takım olmak üzere turnuvamızı başlattık ve bugün yarı final heyecanı sona erdi. Şimdi sırada final heyecanı var. 8 takımımız finale kaldı. Turnuvamız dünya çapında çok sık oynanan CS:GO, Valorant, LOL ve FİFA olmak üzere 4 oyun üzerinden yapıldı. Ödülümüz toplam 30 Bin TL ve finalimizi inşallah dev ekranlarda yapmayı düşünüyoruz. Gençlerimiz için sürpriz bir final programı hazırlayacağız. Turnuvamıza katılım sağlayan tüm gençlerimizi tebrik ediyor, finale çıkan takımlarımıza başarılar diliyorum. İnşallah yine başka turnuvalarda görüşmek dileğiyle.”

Başkan Eroğlu, gençleri ziyaretinin ardından hatıra fotoğrafı çekinerek, gençler için daha farklıganizasyonlar düzenleyeceklerinin müjdesini verdi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 15.07.2021
Güncelleme Tarihi : 15.07.2021