BAŞKAN EROĞLU: “TOKAT, ENGELLİ BİREYLERİN DOSTU BİR ŞEHİRDİR”

8.7.2021
138 kez Okunmuştur.

 

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gümenek Mesire alanında Özel Çocuklar için şenlik düzenlendi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Gümenek Mesire alanında düzenlenen etkinliğe katılarak, özel çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi.

Mesire alanında kurulan stantları tek tek ziyaret ederek, çocuklar ve aileleriyle buluşan Başkan Eroğlu, Tokat’ın engelli bireylerin dostu bir şehir olduğunu söyledi.

Özel Çocuklar Şenliği’yle ilgili açıklama yapan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Bugün özel çocuklarımızla birlikte olduğumuz farklı ve özel bir gün. Gümenek’te çocuklarımız ve ailelerimizle birlikteyiz. Son 1,5 yıldır hem dünyamızda hem ülkemizde pandemi sürecinde en çok etkilenenlerden birisi de okullarımız, öğrencilerimiz. Okullarımız mecburen uzaktan eğitime devam ettiler. Milli Eğitim Bakanlığı`nın 5 Temmuz`da başlattığı ve 31 Ağustos tarihine kadar devam edecek Telafide Ben de Varım programına öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Özel çocuklarımız için de “Telafide Ben de Varım” noktasında ayrı bir çalışma gerekiyordu. Bizler de Tokat Belediyesi olarak özel çocuklarımızla birlikteyiz. Valiliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiztaklaşa program hazırlayarak onları sevindirmek, güldürmek istedik. Bu bir başlangıç, bundan sonra da yaz boyunca telafi eğitimlerinden istifade edebilecekler. Bugün onların tatil günü, piknik ve eğlence günü.

Tokat onları çok seviyor, bizler onları çok seviyoruz. Onun için Tokat’ta “Bir Gün Değil Her Gün Farkındalık” diyoruz. Onların her zaman yanındayız. Onların daha güzel daha iyi eğitim almalarını sağlamaya, daha güzel bir şehirde yaşamalarını sağlamanın gayreti içerisindeyiz.

Bundan sonra da özel çocukların dostu olan, engelli bireylerin dostu olan bir şehirde hep beraberce yaşayacağız” dedi.

Stantları tek tek ziyaret eden Başkan Eroğlu, çocuklar ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çekindi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.07.2021
Güncelleme Tarihi : 8.07.2021