DENİZLİ’DE TOKATLI YAZAR OKUNUYOR

8.7.2021
91 kez Okunmuştur.

 

5 yıl Tokat’ta, 2 yıl Aydın’da, 9 yıl Erzincan’da, 3,5 yıl Merkez Valiliği yaptıktan sonra atandığı Denizli’de henüz 6 aylık Vali iken 2003 yılında talihsiz bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Vali Recep Yazıcıoğlu, vefatının üzerinden 18 yıl geçmesine rağmen unutulmuyor. Hakkında diziler, filmler, kitaplar çıkıyor. Videoları sosyal mecrada ilgi görüyor, beğeni topluyor.

            İlimizin işitme engelli yazarı Turan Yalçın’ın yazdığı “Recep Yazıcıoğlu’nun Liderlik Sırları” kitabı hem Tokat hem Denizli başta olmak üzere memleketin her bir yanında okunuyor.

            Denizli Kale Milli Eğitim Müdürü Nurettin TIKIM, yazar Turan Yalçın’a ulaşarak kitabına teşekkür etti. “Kale Kitap Okuyor” zinciri başlattıklarını, kampanyada okunan kitaplar arasında “Recep Yazıcıoğlu’nun Liderlik Sırları” kitabının da olduğunu söyledi. Kitabı özel kütüphanesinde de bulundurduğunun bilgisini verdi. Yazar Turan Yalçın’ı Kale ilçesine de davet etmek istediklerini dile getirdi. Kaleli gençlerle örnek olabilecek bir büyüğün kitabını buluşturmanın mutluluk verici olduğunu anlattı.

            Kendisi ile konuştuğumuz yazar Turan Yalçın “kitabı gittiğim yerlerde Kaymakam, Belediye Başkanı, Vali gibi yöneticilere bizzat sunuyorum. Bazen bunu arkadaşlar aracılığıyla yapıyorum. Kütüphanelere hediye ediyorum. Daha çok okunması için yöneticilerimizden de öğrencilere hediye etmelerini istiyorum. Kitabın yeni baskısı için sn. Tokat Valimiz Dr. ozan Balcı’ya çok teşekkür ediyorum. Kitabın yeni baskısını rahmetli Valimizin ailesine ithaf ederek sunduk. Çok duygulandıklarını anlattılar. Kitabın ve rahmetli Vali’nin gençlere anlatılması için çabalarımız devam edecek. Umarım genç kaymakamlarımız ve yöneticilerimize faydalı olur.” dedi.

            Çocuklara kitap hediye edilmesinin önemine değinen yazar Turan Yalçın “çocukken bana kitap hediye eden akrabalarımı, öğretmenlerimi, gelişmem için istediğim her kitabı imkanları ölçüsünde alan babamı unutmadım. Eminim kitap hediye ettiğimiz çocuklar da bizi unutmayacak, sevgi, saygıyla anacaklar. Yöneticilerimiz için de en güzel hediye kitap hediye etmek olacaktır. Rahmetli Vali Recep Yazıcıoğlu gibi örnek güzel insanları anlatan kitapları hediye edelim.” diyerek sözlerini tamamladı.

            Kitap pek çok hikayeye, röportaja, habere, köşe yazısına, yeni kitaplara, doktora ve yüksek lisans tezlerine kaynak olmakta. Kitabın önümüzdeki öğretim yılında üniversitelerde de yardımcı ders kitabı olarak okutulacağını yazı öğretim üyeleri dile getirmekteler.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.07.2021
Güncelleme Tarihi : 8.07.2021