KADEM’DEN KISA FİLM ve FOTOĞRAF YARIŞMASI

8.7.2021
266 kez Okunmuştur.

 

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Tokat Temsilciliği yazılı açıklamasıyla Derneğin İzmir ile Balıkesir Temsilciliklerinin başlattığı yarışmalara dair Tokatlı hemşehrilerimize duyuruda bulundu.

İzmir Temsilciliği, “Şehir ve Kadın” konulu kısa film yarışması düzenlerken, Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir Temsilciliği öncülüğünde, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesitaklığıyla düzenlenen “Şehir ve Kadın” temalı fotoğraf yarışmasıyla, objektifler bu kez kadınların şehirde yeni bir biçim kazanan hayatlarına çevriliyor.

İZMİR’DEKİ YARIŞMA

İzmir Temsilciliği’nin “Şehir ve Kadın” konulu kısa film yarışmasında alanında tecrübeli isimler jüri olacak ve bu kez gençler işin mutfağında olacak. Türkiye geneli liseler arası yarışmada kameralar, kadının şehir yaşamındaki konumuna odaklanıyor. Yarışmanın diğer amacı, bu alanda teknik bilgilere sahip gençlerin teorik bilgilerini pratiğe dökebilecekleri bir mecra oluşturmak ve kısa filmi, lise öğrencileri arasında yaygınlaştırarak gelişmesine katkıda bulunmak.

“Şehir ve Kadın” konulu kısa film yarışmasına amatör ya da profesyonel sinema sanatıyla yakından ilgilenen tüm liseli gençlerin katılımı bekleniyor. Yarışmaya başvurular 20 Haziran 2021’den itibaren KADEM SANAT sitesinden yapılabiliyor. Jürinin değerlendirmeleri sonucu ödüle layık görülen ilk üç eserden birinciye 10.000 TL, ikinciye 7.500 TL, üçüncüye ise 5.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılan yarışmaya ilişkin sorular için ise kademsanat@kadem.org.tr adresinden irtibat kurulabilecek.

BALIKESİR’DE FOTOĞRAF YARIŞMASI

Kadın ve Demokrasi Derneği Balıkesir Temsilciliği öncülüğünde, Balıkesir Kent Konseyi, Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesitaklığıyla düzenlenen “Şehir ve Kadın” temalı fotoğraf yarışmasıyla, objektifler bu kez kadınların şehirde yeni bir biçim kazanan hayatlarına çevriliyor.

Şehir kültürünün oluşmasında ve yaşanmasında kadının etkisi şüphesiz çok büyük. Üstlendiği farklı rollerle birlikte kadınlar, içinde bulundukları toplumu durmaksızın etkilemekte ve aynıanda da etkilenmektedir. “Şehir ve Kadın” konulu yarışmada amaç, kadınların toplumsal hayatta üstlendiği farklı kimliklere dikkat çekmek. Aynı zamanda günlük hayatlarına sanatın gözünden yeni bir bakış atmak.

Başvuruların başladığı yarışma, amatör ya da profesyonel, fotoğrafa ilgi duyan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin katılımına açık. “Şehir ve Kadın” konulu fotoğraf yarışmasına son katılım tarihi: 10 Eylül 2021. Yarışma jürisinin değerlendirmeleri sonunda ilk üç eserden birinciye 8.000 TL, ikinciye 6.000 TL, üçüncüye ise 4.000 TL para ödülü verilecek.

Yarışma şartnamesine ve başvuru bilgilerine www.kademsanat.com web sitesi üzerinden ulaşılabilecek. Yarışmaya ilişkin sorular için ise kademsanat@kadem.org.tr adresinden irtibat kurulabilecek.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.07.2021
Güncelleme Tarihi : 8.07.2021