BAŞKAN EROĞLU  TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

8.6.2021
107 kez Okunmuştur.

 

Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, çevreci bir belediye olma yolunda çalışmaları sürdürdüklerini belirtti.

Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada; “Çevreye duyarlı bir belediye olarak yaptığımız çalışmalar Türkiye’ye örnek oluyor. Katı Atık Tesisimiz, Tıbbi Atık Tesisimiz, Atık Su Arıtma Tesislerimize ek olarak, Çamur Bertaraf Tesisimizi de hizmete açtık. Atık Su Arıtma Tesisimizden elde ettiğimiz çamurları bertaraf ederek, elektrik enerjisi elde ediyoruz.

Ayrıca parklarımızın, yeşil alanlarımızın sayısını çoğaltarak, kamera sistemlerimizle güvenli parklar haline getiriyoruz.

TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYORUZ

Tokat Belediyesi olarak Çevre Eğitim Parkı ve Sıfır Atık Merkezi’mizi birkaç aya kadar başlatıyoruz. Türkiye’de ilk olacak projemizle, çocuklarımıza, gençlerimize Çevre Eğitimi hakkında özel sınıflarımızda eğitimler vereceğiz. Ayrıca ailelerimiz çocuklarıyla birlikte Sıfır Atık Merkezi’ne gelerek, evsel ve geri dönüşüm atıklarını buraya bırakabilecekler. Her şey doğa için, her şey daha güzel bir Tokat şehri için. Daha yeşil bir Tokat’ta hep beraberce yaşayacağız” dedi.

Tokat Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz ise Başkan Eroğlu’na Tokat Belediyesi’nin yaptığı çevre çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, çiçek takdim etti.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun makamında gerçekleşen ziyarete, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ali Yılmaz ve beraberindeki heyet katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 8.06.2021
Güncelleme Tarihi : 8.06.2021