CEZA İNFAZ KURUMU KÜTÜPHANELERİ İÇİN KİTAP BAĞIŞ KAMPANYASI DÜZENLENDİ

1.6.2021
129 kez Okunmuştur.

 

Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Adalet Sarayı’nın giriş katına Kitap Bağış Standı açıldı. Burada toplanan kitaplar cezaevlerindeki mahkûmlara ulaştırılacak.

 

Adalet Bakanlığı ile Kültür Turizm Bakanlığı arasında imzalanan Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Ceza Evi İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası düzenlendi.

Tüm yurtta olduğu gibi Tokat’ta da Adalet Sarayında kitap bağış standı oluşturuldu. 31 Mayıs 2021 günü saat 11.00`de kitap bağış standında başlayan kampanya sürecinin 16 Haziran 2021 tarihine kadar devam edeceğini kaydeden Tokat Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, “Kampanyanın amacı hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri etkin olarak kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri. 31/05/2021-16/06/2021 tarihleri arasında devam edecek kampanya süreci boyunca Kitap Bağış Standımızda ceza infaz kurumu personelinden 2 kişi görevlendirildi. 08.30 - 19.00 saatleri arasında görevli personel tarafından kitaplar kabul edecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile beraber yürütülecek kampanyada, Başsavcılığımız ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde bulunacak. Başsavcılığımızca kitap kampanyasında toplanan kitaplar inceleme için Yayın Seçme Komisyonuna teslim edilecek. Komisyon tarafından yapılacak inceleme sonrasında ceza infaz kurumu kütüphanelerine gönderilmesinde sakınca bulunmayan kitaplar, ilgili birimlere iletilecektir” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 1.06.2021
Güncelleme Tarihi : 1.06.2021