PTT ÖNÜNDE 05 MAYIS YOĞUNLUĞU

6.5.2021
46 kez Okunmuştur.

 

HÜKÜMETİN PANDEMİ NEDENİYLE İHTİYAÇLI HANELERE 1.100 LİRANIN ÖDENMEYE BAŞLANGIÇ GÜNÜNÜN YANI SIRA 2022 SAYILI 65 YAŞ VE ENGELLİ MAAŞLARININ DA ÖDEME GÜNÜ 05 MAYIS’TA OLUNCA BÖYLESİ BİR YOĞUNLUĞUN ORTAYA ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ.

 

Tokat merkezde dün günün yoğunluğu bilhassa PTT önünde dikkat çekti. Banka ve ATM önlerinden yoğunluktan çok daha fazlası PTT Merkez Şubesi önünde sıraya geçti. Gün boyu süren yoğunlukta gerek gişe işlemlerine gerekse kargo işlemlerine yoğun bir talep vardı. Emniyet güçlerinin bariyerleri ile bölünmüş alanda sıraya giren hemşehrilerimizden sıranın gelmesini beklerken zaman zaman sinirlenenlerin, gerilenlerin ve birbirine laf söyleyenlerin olduğu görüldü. Fiziki mesafenin de zaman zaman korunmadığıtamda böylesi bir yoğunluk görülünce “neden diğer şubeler de açık değil?” diye soran hemşehrilerimiz oldu.

HANE ÖDEMELERİNİ POLİS VE JANDARMA YAPACAK

Hükümetin pandemi nedeniyle ihtiyaçlı hanelere 1.100 liranın ödenmeye başlangıç gününün yanı sıra 2022 sayılı 65 yaş ve engelli maaşlarının da ödeme günü 05 Mayıs’ta olunca böylesi bir yoğunluğuntaya çıktığı öğrenildi. Hane yardım ödemelerinin polis ve jandarma aracılığıyla bizatihi hanelere ulaştırarak yapılacağı izah edildi. Vatandaşların bilgi almak ve kartlarıyla ATM’den bizzat çekmek için bir yoğunluk oluşturduğu belirtildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.05.2021
Güncelleme Tarihi : 6.05.2021