ERHAN ARTAR, TOKAT BASK İL TEMSİLCİSİ OLDU

6.5.2021
108 kez Okunmuştur.

 

KISA ADI BASK OLAN VE MERKEZİ ANKARA’DA BULUNAN BAĞIMSIZ KAMU GÖREVLİLERİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU TOKAT İL TEMSİLCİLİĞİNE ERHAN ARTAR GÖREVLENDİRİLDİ.

Aynı zamanda Bağımsız Sağlık-Sen İl Temsilciliği görevini de yürüten Erhan Artar konu ile ilgili yaptığı basın açıklamasında BASK ve bağlı sendikaların Tokat’ta örgütlenmeleri için çalışma başlattığını belirterek şu hususlara yer verdi:

“Pandemi salgını döneminin zkoşulları altlında görev aldım.

19 yıllık toplu pazarlık sürecinde memurların temel sorunları bir türlü çözülmemiş, bir türlü  gerçek bir toplu sözleşme için caba gösterilmemiştir.

Bunun sebebi memur sendikalarının, siyasi partilerden ve kamu makamlarında bağımsız olamamaları, üyelerinden güç almak yerine siyasi yandaşlığı tercih etmeleridir.

BASK olarak siyasi partilerin vesayetine ve boyunduruğuna karşı çıkan, piyon ve payanda olmayan, gücünü çalışanlardan alan bağımsız bir sendikacılık anlayışını benimsiyoruz.

Sendikal hakları; sınıf veya siyasi iktidar mücadelesine payanda yapan anlayışın yerine, üyelerinin hak ve çıkarlarını korumayı ve geliştirmeyi hedefleyen kitle sendikacılığına inanıyoruz.

Üyelerinin haklarını hükümetlere peşkeş çeken sarı sendikacılık anlayışına da, sendikaları kullanarak amaçlarına ulaşmak isteyen ideolojik sendikacılık anlayışına da karşıyız.

Memurların ekonomik, sosyal ve mesleki hak ve çıkarlarını korunması ve geliştirilmesi için sendikacılık yapmak kararındayız.

Her seferinde enflasyonun altında kalan göstermelik değil, memur sorunlarının çözüme bağlandığı gerçek bir toplu sözleşme yapılmasını istiyoruz.

İnsan onuruna yaraşır bir hayat sürmeye yetecek bir ücret istiyoruz.

Aile sorumluklarımızı yerine getirebilecek bir gelir istiyoruz.

Çağdaş çalışma koşulları istiyoruz.

Bu düşüncede olan memur arkadaşlarımızı BASK ve bağlı sendikaların çatısı altında toplanmaya ve aydınlık geleceğimiz için birlikte mücadele etmeye çağırıyorum.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.05.2021
Güncelleme Tarihi : 6.05.2021