Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Ahmet Erdem bakan yardımcılığına atandı

3.5.2021
32 kez Okunmuştur.

 

 21 Nisan`da Resmi Gazete`de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrıldı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere ikiye bölünmüş, bakanlıklar için yeni bakanlar belli olmuştu. Resmi Gazete`nin sayısı ile bakan yardımcıları da belli oldu. Karara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Yardımcısı Ahmet Erdem oldu

 

 

AHMET ERDEM KİMDİR?

1956 yılında Tokat`ta doğdu. İlk,ta ve lise eğitimini Tokat`ta, lisans ve yüksek lisans öğrenimlerini Ankara`da tamamladı.

 

 

Sırasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı`nda Yüksek Hakem Kurulu Genel Sekreterliği, Müsteşar Yardımcılığı, Bakanlık Müşavirliği, Başbakanlık Müşavirliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı görevlerinde bulundu.Çalışma hayatı ve sosyal güvenlik alanında uzun süre çalıştı.28 Ağustos 2015`te kurulan 63. Hükümette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görev aldı.25 Kasım 2015 tarihinden itibaren tekrar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarlığına atandı.25 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.01 Mayıs 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır.Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilmektedir.Evli ve iki çocuk babasıdır.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.05.2021
Güncelleme Tarihi : 3.05.2021