KISITLAMADAN İZLENİMLER

3.5.2021
46 kez Okunmuştur.

 

Covid 19 pandemisinin yayılmasını engellemek üzere Türkiye genelinde 29 Nisan Perşembe günü saat 19.00`da başlayan kısıtlama günleri bir bir geride kalıyor. Kısıtlamanın ilk günü şehir merkezindeki yaya ve araç trafiğindeki durumu gözlemlediğimizde çekilen ve paylaşıma sunulan fotoğraflara hemşehrilerimizin yorumları oldu.

Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü gazeteci Fatih Kılıç`ın sosyal mecra hesabında Kısıtlamadan muaf tutulan işletme ve esnafların, kamu görevlilerinin, sağlık çalışanlarının varlığı ile bilhassa araç trafiği akışkan halde. Yaya olar ak bakıldığında Köprübaşı mevkii, parklar, Novada sessiz. GOP. Bulvarı yaya trafiğinde markete, bakkala vs. giden vatandaşlar oluyor. Cuma namazı vakti merkezi camide doluluk vardı. Polis kontrol noktalarında görev kağıtlarına hassasiyetle bakılıyor. diye yaptığı paylaşıma gelen yorumlar şöyle oldu:

* Tam kapanma diye birşey yok, eğer bu kadar adam muafsa neden tam kapanma oldu? Herkes muaf nedense bizi batırmak için mi bu kapanma? Kapanmada avmin resmini çekmek bence doğru değil, Bosna Cad. ve Karşıyaka`ya bakın, hiç polis yok, insan dolu, araba dolu.

* Size telefoncu, yıkamacı, emlakçı, lastikçi, tamirci,  kırtasiye var diyorum.  Emniyet görevini yapmıyor, pazartesiye kadar yine aynı olursa ben de açacağım, gerekçem de ödemelerini yapmam için para kazanmam lazım.

* Bosna Caddesi, gezi parkı gibi, arabalar trafiği, insan trafiği çok fazla.

* Sabahtan beri arabayla geziyorum, hiç polise rastlamadım. Muaf olmayan esnaflardan da açık olan var. Tam kapanmadan Tokat sınıfta kaldı, herkes dışarda. Gördüğüm kadar herkesin izin belgesi var, o zaman tam kapanma değil. Pazartesi`ye kadar böyle giderse ben de açacağım, gelsinde ceza yazsınlar. Açık yerlerin resmini çektim, muaf olmayan esnafların yıkamacı, oto galeri, telefoncu, tamirci, lastikçi, kırtasiye... Bize mi bu yasak?

* KAPALI OLAN ESNAF TEPKİSİ VAR ELBET: Allah bildiği gibi etsin! Ayrıcalık yapan faturayı belli kesime kesip gerisini ihya edenlere kul hakkımızı sorsun,  .... Ucuzluk girişe çay, pirinç koyarak gıdacı gibi gösterdi kendini açık tutuymağazayı... diye yazan kapalı esnaf da var maalesef.

* Karşıyaka full time hareket halinde. Nasıl kısıtlama anlamadım. Cuma namazı lebaleb doluydu.

* Ben bir esnaf olarak hakkımı helal etmiyorum. Bu ne biçim kısıtlama anlamadım.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.05.2021
Güncelleme Tarihi : 3.05.2021