MHP’Lİ VEKİL YÜCEL BULUT’TAN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

29.4.2021
38 kez Okunmuştur.

 

Tokat Milletvekili Yücel Bulut Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu makamında ziyaret ederek daha önce talepte bulundukları konularla ilgilenen Bakan’a teşekkür etti ve Tokatlıların taleplerini yeniden iletti.

Vekil Bulut ziyarette 1960-1966 yılları arasında Tokat Müftülüğü yapan Bakan Karaismailoğlu’nun büyükbabası merhum Abdulgafur Karaismailoğlu’nun yağlıboya tablosunu kendisine hediye ederek Bakan’a Tokatlıların selamını ilettiğini belirtti.

Vekil Bulut’un ziyaret ile ilgili açıklaması şöyle oldu:

“Yeşilyurt ilçemizde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin isimlerini taşıyacak ilçe bulvarı talebimizi kabul ederek Bakanlık himayesinde yapılmasını onayladığı için,

Almus-Tokat Karayolunun 3 KM’lik kısmının yapım ve onarımına ilişkin talebimizi kabul ederek 2021 yılı programına aldırdığı için,

Erbaa-Gökal Karayolunun yapılmayan 12 KM’lik kısmının tamamlanması konusunda desteklerini esirgemediği ve derhal yapımı gerekli görüşmeleri bizzat yapacağını ifade ettiği için,

Erbaa ilçemizdeki Tarihi Boğazkesen Köprüsü’nün onarım ve restorasyonu konusundaki taleplerimizi kabul ederek önümüzdeki yıl bütçesine aldırılmasını himaye ettiği için Sayın Bakanımıza bir kez daha teşekkürlerimizi ilettik.

Aynı zamanda Tokat- Niksar Karayolu inşaatı konusunda, yol yapım çalışmalarının durmuş olması nedeniyle Tokatlı hemşehrilerimizin kaygılarını da Sayın Bakanımıza ilettik.

Kendisi süreci yakından takip ettiğini ve en kısa zamanda yol yapım çalışmalarına tekrar başlanacağını ifade ederek, işlemlerin en süratli şekilde yürütüleceğini ifade ettiler. Süreci hassasiyetle takip eden Ak Parti Milletvekillerimize de ayrıca teşekkür ediyorum. Ziyarette bizlere eşlik eden Gökal Belediye Başkanımız Osman Akbulut ve Yeşilyurt Belediye Başkanımız Muhsin Yılmaz Bey’e şükranlarımı sunuyorum” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.04.2021
Güncelleme Tarihi : 29.04.2021