Tokat Müftülüğü Kimsesizlerle Kap`tan Kalbe İle Kalpleri Isındırıyor

29.4.2021
16 kez Okunmuştur.

 

Tokat Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Merkezi ve Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi işbirliğiyle Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerine yönelik Kap`tan Kalbe 2” ve “30 Ramazan Ekmeğin Tadı Paylaşmakta”projeleri devam ediyor.

 

Projeye dair duygularını ifade eden İl Müftüsü Abdullah Pamuklu Yüce dinimiz İslam, toplum hayatında huzur ve sükûnetin hakim olmasını amaçlar. Bunun için iyilik ve fedakârlığı, yardımlaşma ve paylaşmayı emreder. Kötülüğü, bencilliği ve cimriliği ise yasaklar. İnsan, yaratılışı gereği bir diğerinin ilgi ve sevgisine, yardım ve desteğine ihtiyaç duyar. Cenâb-ı Hak “Dünya hayatında onların geçimliklerini aralarında biz paylaştırdık. Bir kısmı diğerini istihdam etsin diye çeşitli alanlarda kimini kimine, derece derece üstün kıldık.” (Zuhruf Suresi-32)buyurarak bu gerçeği bize haber verir.

 

 

İl Müftüsü Pamuklu, konuşmalarına şöyle devam etti. İnsana düşen sahip olduğu imkanları bencilce kullanmak değil, elindekileri kardeşleriyle paylaşmaktır. İşte insana paylaşma bilinci kazandıran, böylelikle dünya ve ahiret mutluluğuna, nihayetinde Rabbinin rızasına kavuşturan tüm ibadetlerintak adı infaktır. Bu amaçla , Müftülüğümüz Aile ve Dini Rehberlik Merkezi ve Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi işbirliğiyle Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlilerin rehberliğinde geçen yıl Ramazan ayında  uyguladığımız Kap`tan Kalbe 2 ve “30 Ramazan Ekmeğin Tadı Paylaşmakta” projelerimizi bu Ramazan ayında da uygulamaya devam ediyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle gönüllü Kur’an Kursu öğreticilerimiz tarafından iftar ve sahur yemeği Müftülüğümüz yemekhanesinde hazırlanarak , Kur’an Kursu öğreticileri ve Din görevlilerimiz tarafından görev mahallinde bulunan ihtiyaç sahibi, kimsesiz, yardıma muhtaç kimseler ve mülteci ailelerden oluşan günlük 150 eve ulaştırılarak ikram edilmeye devam ediyor. Ayrıca “30 Ramazan Ekmeğin Tadı Paylaşmakta” projemiz kapsamında ihtiyaç sahibi kardeşlerimize günlük 1000 ekmek dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Projelerimizin uygulanmasında il içinden ve dışından emeği geçen, ayrıca destek veren hayırseverlerimize teşekkür ederiz. İfadelerinde bulundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 29.04.2021
Güncelleme Tarihi : 29.04.2021