TOKAT BİLİM MERKEZİNE KAVUŞUYOR

21.4.2021
44 kez Okunmuştur.

 

Tokat Valiliği ve Tokat Belediyesi imzaladığı protokol ile Tokat’a Bilim Merkezi kazandırıyor.

Valilik ve Belediye koordinesinde yapılacak Tokat Bilim Merkezi’nin protokolü Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu arasında Valilik Toplantı Salonunda imzalandı.

Öğrencilerin gelişen ve ilerleyen dünyada bilgiyi ve bilimi sevip kullanabilecekleri, değer üreten; çocukların ve kadınların verimli ve güzel vakit geçirebilecekleri örnek bir Bilim Merkezi’nin yapılmasının hedeflendiğini ifade eden Vali Dr. Ozan Balcı, buranın her yaştan kullanıcı için cazibe merkezi olacağını kaydetti.

Bilim Merkezinin gençlerin robotik kodlama, astronomi, zeka oyunları gibi bilimsel, kültürel ve sanatsal anlamda yetişmelerine anlamlı ve önemli katkılar sağlayacağının altını çizen Vali Dr. Ozan Balcı, “Bilim merkezimiz, geleceğimizin Türkiye’sini emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın daha donanımlı, daha bilgili, çağı daha yakından okuyabilen, tanıyabilen, yaşayabilen gençler olarak yetişmesine önemli bir katkı sunacağına inancımız tamdır.” diye konuştu.

Temeli  3 ay içerisinde atılıp, 1,5 yıl içerisinde tamamlanacak bilim merkezinin Türkiye’nin sayılı, güzel ve etkin bilim merkezlerinden biri olacağına dikkat çeken Vali Dr. Ozan Balcı, “Tokat’ımıza, Tokatlımıza, memleketimize, milletimize, gençlerimize, çocuklarımıza kazandıracağımız bilim merkezi şimdiden hayırlı ve uğurlu olsun. Çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise Tokat Bilim Merkezi’nin Tokat’a ve Tokatlı vatandaşlara hayırlı olmasını dileyerek şunları söyledi.

 “Şehirlerarası Otobüs Terminali karşısında yer alan Tokat Belediyesi Şantiye binamız 1983yılından itibaren Tokat`a hizmet veriyordu. Teknik birimlerimizin yer aldığı bu şantiye binamızı şehrimizin başka bir noktasına taşıdık. 8 bin metrekarelik bir alanın boşaltılmasıyla birlikte buraların yıkımına başladık ve düz bir alan haline getirdik.İnsanımız bizim için her şeyden önemli. Bu alanda; Tokat Valiliğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Belediyemiztaklaşa çalışmasıyla yaklaşık 10 Milyon TL`ye mal olacak Bilim Merkezimizi kuracağız. Şehrimize, gençlerimize, çocuklarımıza hayırlı olsun.”

Konuşmaların ardından Vali Dr. Ozan Balcı ve Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu arasında imzalandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 21.04.2021
Güncelleme Tarihi : 21.04.2021