POLİSLER İÇİN TOKAT ASMA YAPRAĞINDAN SARMALAR YAPILDI

14.4.2021
199 kez Okunmuştur.

 

Tokat’ta yaşayan Seyhan Arıkan (73) ve Afgan Mülteci Sedef Ahmedi Polis Haftası dolayısıyla sürpriz hazırladı.

 

 

Afgan Mülteci Sedef Ahmedi ile birlikte Tokat yaprağından sarmalar hazırlayan Seyhan Arıkan, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nu ziyaret ederek sarmaları ikram etti. Yedi katlı apartman dairesinin en üst katında oturan Seyhan Arıkan, koronavirüs sürecinde evlatları gibi yakınlık gördüğü polis ekiplerinin desteğini ve yardımlarını her zaman yanında hissettiğini belirtti. Hizmet ederken polis memurlarının ses tonu, jest ve mimikleriyle şefkatli ve nazik olduklarını hissettiğini söyledi. Ayrıca İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun her zaman halkın içinde olduğunu ve güven verdiğini ifade etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür eden Göksel Topaloğlu,  “Halkın can, mal ve namus güvenliğinin polisin görevi.  Polis memurlarının görevlerini sevgi, nezaket ve şefkatle yerine getiriyor, vatandaşların bunu hissederek ifade etmeleri bizleri memnun etti. Koronavirüs sürecinde 65 yaş üzeri ve yalnız yaşayan vatandaşlarımız önceliğimiz, her konuda yardımcı yanlarındayız.” Dedi. 

Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği Başkanı Fatma Dinçer ve mülteci gönüllülerinin yapmış olduğu Türk Bayrağı desenli çini su matarası İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’na hediye edildi. İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu şahsında tüm emniyet teşkilatının günü kutlandı. Mülteci Gönüllülerinden Sedef Ahmedi “Güvenliğimiz huzurumuz ve özgürlüğümüzü Türk Emniyet mensuplarına borçluyuz” dedi.

Tokat Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığıyla Mücadele Derneği ve Birleşmiş Milletler UNHCR adına Fatma Dinçer Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu’nun şahsında tüm emniyet mensuplarının polis haftasını kutladı. Başkan Dinçer yaptığı konuşmasında, “ Türk Polis Teşkilatı kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatı mensupları, Polis Teşkilatı 10 Nisan’da kurulduğu için 10 Nisan`ı her yıl Polis Günü olarak kutlanıyzorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarını takdir ve sevgiyle selamlar Polis Haftalarını kutlarım. Vatanı ve milleti uğruna canlarını dahi vermekten sakınmayan tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası kutlu olsun. 10 Nisan, “Polis Günü”, Aziz Milletimizin huzur ve güvenliğinin teminatı olarak gördüğü Türk Polisine minnettarlığımızın bir ifadesi olarak armağan ettiği bir şükran günüdür. Türk Polisi, gösterdiği olağanüstü gayretlerle yaptığı hizmetler sonucunda, Milletinin gönlünde taht kurmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşamaktadır. Teşkilat mensuplarına da sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şevkatlidır. Kutsal vatan topraklarımızın dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan, milletimizin huzuru ve güvenliği için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan Türk Polis Teşkilatımızın. Kuruluş yıl dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 14.04.2021
Güncelleme Tarihi : 14.04.2021