ERBAA ALTIN YAPRAK SES YARIŞMASI’NIN FİNALİ YAPILDI

13.4.2021
22 kez Okunmuştur.

 

Erbaa Belediyesi tarafından ilk kez düzenlenen Altın Yaprak Ses Yarışması’nın final gecesi hafta sonu yapıldı. Finale kalan 10 yarışmacı canlı performanslarını sergiledi ve puanlamalar sonucunda ilk üç belli oldu.

Yaklaşık 2 ay önce başlatılan ve 100`e yakın Erbaalı’nın başvurduğu Altın Yaprak Ses Yarışması’nın finali Ahmet Yenihan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Final gecesi Erbaa Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı. Yarışmacılar sahne performanslarını sergiledikten sonra yüzde 60 jüri, yüzde 40 SMS oylamaları ile puanlandılar ve bu puanlama sonucunda ilk üçe giren yarışmacılar belli oldu. Halk oylamasından gelen SMS gelirlerinin ise SMA hastası bir çocuğun tedavisi için kullanılacağı bilgisi verildi.

Altın Yaprak Ses Yarışması’nda Aykut Balcı birinci, İrem Sencar ikinci ve İremnur Başar üçüncü oldu. Melodi Müzik Yapım Şirketi’nintağı olan Erbaalı Harun Akbulut tarafından birinci olan yarışmacı Aykut Balcı’ya bir single yapma sözü verildi. Akbulut, “Böyle güzel birganizasyon kapsamında memleketime davet edildiğim için çok mutluyum. Sanat ve müzik adına, sektöre yeni sesler kazandırmak adına atılan bu adımlar çok önemli. Ben birinci olan arkadaşımız için single yapalım demiştim ama diğer arkadaşlarımız da çok kıymetli sesler olduğu için ilk üçe giren yarışmacılarımıza single söze vermek istiyorum. İnşallah bu yarışma bir gelenek haline gelir ve ikincisi, üçüncüsü de yapılır. Ben bir Erbaalı olarak her zaman sizin yanınızdayım” dedi.

Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl geceni sonunda, “Biz bu yarışmayı arkadaşlarımızın yeteneklerinin duyurulmasında önayak olmak adına düzenlemiştik ve Harun Akbulut Bey’in sürprizi ile somutlaşmış oldu. Yarışmamız için büyük emek veren kıymetli yarışmacılarımıza,kestramıza, jürimize, sunucularımıza verdikleri katkı sebebiyle çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.04.2021
Güncelleme Tarihi : 13.04.2021