AYNALI ÇARIK USTASI AYHAN KILIÇ’A DOĞUM GÜNÜNDE ENLER ÖDÜLÜ

13.4.2021
43 kez Okunmuştur.

 

Tokat Gündem Gazetesi yayın kurulu tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve bu yıl 20`incisi gerçekleştirilen `Tokat Enleri İstiklal Ödülleri Töreni`nde ödüller sahiplerini buldu. Ödül alan isimlerden biri de Tokat’ta aynalı çarık ustası, Tokat Geleneksel El Sanatkârları Derneği Başkan Yardımcısı Ayhan Kılıç oldu. Geride bıraktığımız hafta sonu Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleşen ödül töreninde pandemi nedeniyle canlı bağlantılar yapılarak ödüller verildi.

            İki ay önce başlatılan anketler ile Türkiye genelinde başarılı bulunan Tokatlı sanayici iş adamları ve belediye başkanları sanatçılar, sporcular, sivil toplum kuruluşları ve bireysel başarıların değerlendirildiği ödülleri, milli Şairimiz, Mehmet Akif Ersoy’un yazdığı, ülkemizin milli marşı olarak kabulünün, 100. Yılı anısına 20. TOKAT ENLER’İ İSTİKLAL ödülleri adıyla verildi.

            Bireysel Başarı Dalında ödüle layık görülen aynalı çarık ustası Ayhan Kılıç, ödülün ilan edilmesi sonrasında gazetemize bir nezaket ziyaretinde bulundu ve kendisini ödüle layık görenlere teşekkürlerini dile getirdi, sanatın, sanatkârın önemine değindi.

DOĞUM GÜNÜ AYNI ZAMANDA ÖDÜL GÜNÜ OLDU

            Ayhan Kılıç (60), ata mesleği olan yemeniciliği günümüzde aynalı çarık ve hediyelik deri çantalar yaparak Taşhan’daki işyerinde icra etmekte olduğunu belirtti ve ödülün verilmesinden ötürü memnuniyetinin yanı sıra ödül günü olan 10 Nisan tarihinin aynı zamanda doğul günü olduğunu da belirtti ve iki mutluluğu bir arada yaşadığını vurguladı. Açıklamasında şunları söyledi:

“20.si yapılmakta olan Tokat Enleri İstiklal Ödülleri programında tarafıma tevdi edilen bireysel başarı ödülüne layık gören tüm emeği geçenlere, başta Tokat Gündem Gazetesinden Bayram Güvercin ve Zekeriya Yılmaz ile TEMPO TV ailesine, sunucumuz Seyhan Güler hanımefendiye, anketinizde adımı zikreden tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi bir borç bilirim.

            Ulu önderimiz Atatürk’ün veciz sözünde “sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur.” dediği gibi, sanatkârlarımıza sağlık, başarılar dilerim. Bana verilen bu ödülü de Tokat’taki tüm sanatkârlarımızın adına aldığımı belirtirim.

Ayrıca bir anekdotu da belirtmeden geçemeyeceğim, 10 Nisan tarihi benim için ikinci bir sevinç ve övünç kaynağıdır. Bugün aynı zamanda doğum günümdür.”

TÖRENDEKİ MESAJLAR

Törenin açılış konuşmasını yapan Tokat Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bayram Güvercin, Tokat Enler Ödülleri’ni bundan 20 yıl önce oluştururken, başarı hikayelerini kamuoyunda daha fazla görünür kılmayı, kültürün, sanatın, edebiyatın kenti, tarihin ve lezzetin diyarı, dünyanın en sıcak insanlarının yaşadığı Tokatta hemşerilerimiz arasında gönül köprüleri kurmaya, örf ve adetlerimizi yaşatmaya, Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek ve Şehrimizi değer katmak adına, çıktığımız bu yolda, ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz. Bizi var eden, hayatımıza anlam katan memleketimize, sahip çıkmak ve minnet borcumuzu ödemek amacındayız.” dedi.

Tokat Gündem Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Zekeriya Yılmaz ise yaptığı konuşmasına Tokat kamuoyu adına ödül alanları tebrik ederek başladı. Yerel yayıncılığı sosyal sorumluluk olarak gördüğünü söyleyen Yılmaz, “Büyük Türk Milletinin mutabakat metni istiklal marşımızın 100. Yılı dolayısıyla Tokat Enleri ödül Töreninin İstiklal ödülleri olarak verilmesiganizasyona farklı bir anlam kattı ve Tokat Kamuoyu yüzde yüz olumlu karşıladı.” dedi. Bu yıl ödül töreni öncesi yapılan araştırma sonuçlarını paylasan Yılmaz iki ana konu üzerine bölge insanımızın birleştiğini vurguladı. Bölgede siyanürlü maden üretimine bölgenin yüzde 95’inin karşı olduğunu istatistiklerle açıklayan Yılmaz pandemi süreci ile birlikte bölgede yaşayanların destek taleplerinin arttığını belirtti.

  1. TOKAT ENLERİ İSTİKLAL ÖDÜLLERİ VERİLENLER

Tokat Enleri İstiklal Ödülleri töreninde, Türkiye genelinde başarılı bulunan yönetici, milletvekili, belediye başkanı, iş dünyası, sanat, basın, spor, sivil toplum kuruluşları ve bireysel başarıların değerlendirildiğiganizasyonda şahıs ve kuruluşlar ödüllerini aldı.

1-Ayla Bağ – Başarılı Yazar

2-Ayhan Kılıç-Aynalı Çarık Ustası

3-Alpaslan Demir- Akademisyen

4-Habip Korkmaz-Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı

5-Doç.Dr Hüseyin Şaşkın-Başarılı Yönetici

6-Gün Emre İçer-Başarılı İş İnsanı

7-Ahmet Pelit-Başarılı İş İnsanı

8-Murtaza Kalender- Başarılı İş İnsanı

9-Milli Güreşçi Mustafa Kaya- Sporcu

10-Milli Atlet Yaren Yıldırım- Sporcu

11-Nazmiye Ak Arslan Durgut Fatih Bld Meclis Üyesi

12-Saffet Akkaya- Yönetici

13-Meli-keTepecik – Yönetici

14-Oğuzhan Aydın- Yönetici

15-Ertuğrul Karagöl- Belediye Başkanı

16-Kadim Durmaz- Siyasetçi

17-Yücel Bulut- Siyasetçi

18-Özlem Zengin- Siyasetçi

19-Ateş Kara- Bilim İnsanı

20-Eren Yeşilyurt-Büyük Ölçekli Mükellefler İst Grup Bşk- Yönetici

21-Necdet Kurt- Halkbilimci –Türkolog- Araştımacı Yazar

22-Bayram Ekici- Gazeteci

23-Ekber Türkoğlu Anadolu Ajansı Muhabiri

24-Mihriban Koçaker –Gazeteci

25-Levent Göktaş –Emekli Albay Ve Hukukçu -Onur Ödülü

26-Melih Gürpınar- Radyo Programcısı

27-Filiz Ağar – Sanatçı

28-Murat İnce- Şair

29-İbrahim Demirkol-Tokat Sevdalısı- Sosyal Medya

30- Kemancı Hüseyin- Sanatçı

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 13.04.2021
Güncelleme Tarihi : 13.04.2021