ŞİKAYETİMİZİ YAPTIK, SÖZ YÜCE ADALETİN

7.4.2021
1354 kez Okunmuştur.

 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, TokatspA.Ş Başkanı Ufuk Akçekaya`nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduğunu dile getirerek, “Bu zatın belirttiği taciz olayı ile ilgili iş bu iddialar iftiradır, yalandır, insanların onuruna ve gururuna yapılmış ağır bir saldırıdır” dedi.

 

Başkan Eyüp Eroğlu, konu ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Cevap vermeye, muhatap almaya değmeyecek bir zatın; şahsıma, çalışma arkadaşlarıma ve sizin emanetiniz Tokat Belediye’mize yönelik yapmış olduğu yalan, iftira, şantaj ve tehditlerle dolu açıklamalarına yönelik şikâyetimizi Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapmış bulunuyoruz. Artık söz Yüce Adaletin” dedi. 

Tokat’ta 7 yıldır belediye başkanı olarak görev yaptığını anımsatan Başkan Eroğlu, “Emanetiniz emanetimdir. Emanetinize halel gelmemesi için, ben ve ekibim kılı kırk yararcasına hareket ediyoruz. Sizlerin destekleriyle Tokat’ımızla ilgili birçok güzel işi birlikte başardık ve yine birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

“HİÇ BİR ARKADAŞIMIZIN ADI DOSYADA GEÇMEMEKTEDİR”

Şehrintak değeri olan Tokatspiçin kentin tüm unsurlarıyla birlikte destek verdiklerini ifade eden Eroğlu, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı: 

“Görüyorum ki; TokatspA.Ş. Başkanı olan zât; haksız taleplerini karşılamadığımız, kamu arazilerini peşkeş çekmediğimiz için tehdit ve şantajla şahsımı, çalışma arkadaşlarımı ve partideki dava arkadaşlarımı zan altında bırakacak açıklamalarda bulunmuştur. Bu şahsın yapmış olduğu iftiralar artık şantaja dönüşmüş, tehditkâr açıklamalarla çıkar elde etmeye yönelmiştir. İftiralarını ileri boyuta taşıyan bu zat ayrıca çalışma arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmaya çalışmaktadır. Zira açıklamasının bir kısmında iki arkadaşımızın bizzat ismini de vermek suretiyle şehrimizde 3 yıl önce yaşanan bir taciz dosyasıyla ilgili bu arkadaşlarımızın da adının geçtiği iddiasında bulunmuş, şahsımın da dosyanın kapatılması ile ilgili girişimler yaptığım iftirasını atmıştır. Söz konusu olayla ilgili şüpheli ve sanık olarak ne adı verilen iki arkadaşımız ne bir meclis üyemiz ne de belediyemizde çalışan bir kişinin ismi şüpheli, ya da sanık olarak dosyada geçmemektedir. Bu zatın belirttiği taciz olayı ile ilgili iş bu iddialar iftiradır, yalandır, insanların onuruna ve gururuna yapılmış ağır bir saldırıdır. Sizler bu kişiyi zaten çok iyi biliyorsunuz. Şehrimizde yaptığı eğitim işletmeciliğinde de eğitim çalışanlarını, öğrenci ve velileri mağdur ettiğine tüm Tokat halkı ve siyasilerimiz de şahittir.

HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILDI

Yapılan şantaja karşı hukuki haklarını kullanmak için şikayette bulunduklarını kaydeden Eroğlu, “Bu çerçevede iddia edilen her hususun asla ve asla doğru olmadığını, yalan, dolan ve iftira olduğunu, ilgili zatın şantaj yapmaktan ibaret bu tavrına karşı; Hukuki, adli her türlü işlemin başladığını da bir kez daha yinelemek istiyorum. Bundan önce de sonra da bu ve benzeri durumlarda siz tüm Tokat Halkımızla Topçam Dağı gibi dimdik durmaya devam edeceğimizi bir kez daha buradan belirtmek istiyorum. Değerli Hemşerilerim; Açıklamalara karşı daha çok söylenecek sözümüz var, lâkin bizim kaybedecek bir salise bile vaktimiz yok. İşimiz vaktimizden çok. Tokat’ımız ve Milletimiz için yapacak çok işimiz var. Son söz olarak “İnandık Hakk’a, güvendik Halka’’ diyhepinize saygı sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 7.04.2021
Güncelleme Tarihi : 7.04.2021