Tokat Milli İrade Platformu`ndan protesto; HODRİ MEYDAN!

6.4.2021
3 kez Okunmuştur.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri`nden emekli olan 103 emekli amiralin yayımladığıtak bildiri Tokat’ta da tepkiye yol açarken bildiri Tokat Milli İrade Platformu tarafından protesto edildi.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri`nden emekli olan 103 amiralin yayımladığıtak bildiri tepkiye yol açarken bildiri üzerinden dikkat çeken detaylartaya çıkmaya başladı.

103 emekli amiralin 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümüne 103 gün kala böylesine bir bildiri yayımlaması `Darbe mesajı mı veriliyor` sorusunu gündeme getirdi. Bildiri Tokatlılardan da tepki gördü.

BİZLER VATAN NÖBETİMİZİN BAŞINDAYIZ: HODRİ MEYDAN

Yeraltı Çarşısı üzerinde dün öğle saatlerinde bir araya gelen Tokat Milli İrade Platformu üyeleri ellerinde pankart ve dövizlerle sloganlar attı. Basın açıklamasını okuyan TÜGVA Tokat İl Temsilcisi Arif Hakkoz, “15 Temmuz alçak darbe girişimini kendilerince destekleyen ve bilinçaltı mesajlar

vererek açıklama yapanlar bilmelidir ki; FETÖ’cü ve bölücülere karşı dimdik ayaktayız. 15 Temmuz`da verilen dersi idrak etmekten uzak müptezeller, bir gece vakti toplanıp bu milletin iradesine karşı bildiri yayınlama cür`etine ve hadsizliğine kalkışmışlar!” dedi.

Montrö Sözleşmesi’nin tadili ve Kanal İstanbul projesi konularını bahane ederek

milletin iradesine gem vurmaya çalışanların karşısında olmaya devam edeceklarini kaydeden Hakkoz açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

“Online muhtıralarla, Yargı darbelerinde, kumpaslarda ve 15 Temmuz Darbe girişiminde gereken dersi almayanlara en güzel cevabı yine Türk Milleti verecektir.

Bu aziz millet, tarihin enganize ve en alçakça kalkışmalarına karşı yekvücut olup ayağa kalkmış, kendisine biçilmek istenen kefeni yırtıp atmış, kendisini tarih sahnesinin dışına atmak isteyen dâhilî ve haricî düşmanlarına bir daha asla unutamayacakları hezimetler yaşatmıştır.

Millet iradesine karşı hâlâ bu gibi anti demokratik girişimlerden, darbe imalı bildirilerden, milletin kendilerine verdiği rütbeleri millete karşı kullanmaya kalkan bedhahlardan bir sonuç alabileceğini düşünenler varsa, onlara ve tüm uzantılarına karşı buradan ilan ediyoruz: Hodri Meydan!

Milletimizin emrinde ve hizmetinde olmayı en yüksek rütbe, en büyük şeref ve şan kabul eden Sivil Toplum Kuruluşları olarak dün olduğu gibi bugün de vatan nöbetindeyiz.

Darbelerden medet umanlara karşı Milli İradenin Temsilcisi Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin yanında olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Dâhilî ve haricî bütün bedhahlar, hainler ve onların her türlü uzantıları bilmeliler ki, biz gerektiğinde BİN gider BİR döneriz ama ZAFERLE döneriz.

Tokat Milli İrade Platformu üyeleri basın açıklamasının akabinde Tokak Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 6.04.2021
Güncelleme Tarihi : 6.04.2021