TOKCAN OKURU MUSTAFA’YA EYÜP AMCASINDAN SÜRPRİZ!

18.2.2021
5040 kez Okunmuştur.

Tokat’ta Zeliha Hakan Arslan çiftinin 14 yıl sonra dünyaya gelen tek çocuğu 7 yaşındaki Mustafa, TOKCAN Dergisi aracılığıyla Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na mesaj atarak evine davet etti. Eyüp Amcası ise bu isteği kırmadı. Sürpriz ziyarette kartopu eğlencesi de yaşandı.

Tokat’ta Zeliha ve Hakan Arslan çiftinin 14 yıl sonra dünyaya gelen tek çocukları Mustafa Arslan (7) sıkı bir TOKCAN Çocuk Dergisi okuyucusu. TOKCAN aracılığıyla Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’na bir mesaj atan küçük Mustafa, Eyüp Amcasını evine davet etti. Mesaja duyarsız kalmayan Belediye Başkanı, Mustafa’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. TOKCAN Dergisi’nden de takip ettiği Eyüp Amcasını karşısında gören Mustafa ise büyük mutluluk yaşadı.

Eroğlu, evinde ziyaret ettiği Mustafa’ya “Neler yapıyorsun anlat bakalım. Okula gidiymusun? Diye sordu. İbn-i Sina İlkokulu 1. sınıf öğrencisi olduğunu söyleyen minik Mustafa’ya Başkan Eroğlu “Ama başlayamadın ki okula. Şansınıza okullar açıldı 1 hafta ya gitti ya gitmedi tekrar kapanınca mecburen böyle evdesin” dedi.

Mustafa’ya evinde bu sürpriz ziyaretin detayını veren Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Mustafa bize mesaj atmış, Bizim bir dergimiz var TOKCAN diye. Mustafa mesajında “Merhaba Eyüp Amca ben Mustafa Arslan. Cemalettin mahallesinde oturuyorum. Ellerinizden öperim.. diyerek bizi davet etmiş. Maşallah çok da güzel cümleler yazmış” diyerek minik Mustafa’yı öncelikle tebrik ettiğini belirtti ve mesajına karşılık Mustafa’yı ziyaret etmeye karar verdiğini söyledi.

“ÇOCUKLARI ÇOK SEVİYORUZ, ONLAR BİZİM GELECEĞİMİZ”

Mustafa’ya “Sevindin mi beni gördüğüne” diye soran ve evet cevabı alan Başkan Eroğlu, çocuklara ne kadar değer verdiğinden bahsederek “Biz sizleri çok seviyoruz. Çünkü sizler bizim geleceğimizsiniz. Yarının büyüklerisiniz. Bu ülkeyi, bu vatanı, bu şehri sizler daha iyi yerlere getireceksiniz. Bizim de görevimiz sizin gibi evlatlarımızı başımızın tacı yapmak, isteklerinizi yerine getirmek. Aradan yıllar geçer büyürsün Allah’ın izniyle hatırlarsın bu günleri tamam mı Mustafa” dedi.

TOKCAN DERGİSİNİ BİRLİKTE İNCELEDİLER

Tokcan dergisini inceleyen Mustafa’ya “Dergimizi okudun mu” diye soran Başkan Eroğlu, Mustafa’ya dergide yer alan kendi mesajını okuttu. Minik Mustafa Eyüp Eroğlu’nun ziyaretinden oldukça memnun olduğunu ifade ederken Eyüp Amcası Mustafa’ya getirdiği hediyeleri kendisine takdim etti. Hediyeler arasında oyuncak robotla karşılaşan Minik Mustafa oyuncağını denemeyi de ihmal etmedi. İlk oyununu ise Eyüp Amcası ile birlikte oynadı. Mustafa Başkan Eroğlu’na “Teşekkür ederim bir mesaj attım hemen geldi ve beni sevindirdi” diyerek hediyelerinden ötürü teşekkür etti.

BABA ARSLAN DA TEŞEKKÜR ETTİ

Baba Hakan Arslan ise “ Başkanımıza bizi evimizde ziyaret ettiği için çok teşekkür ediyorum. Oğluma hediye getirdiği için de. Bizim çocuğumuz yaklaşık 14 sene sonra oldu. Biz de sevindik. Başkanıma da teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi.

7 yaşındaki Mustafa ileride Belediye Başkanı olma hayalinden de bahsederek “Ben de insanların yüzünü güldüreceğim. Çocuklara parklar yapacağım” dedi. Ardından TOKCAN Çocuk Dergisi ile poz veren Mustafa ve Eyüp Amcası sonra bahçeye çıkıp kartopu oynadı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.02.2021
Güncelleme Tarihi : 18.02.2021