TARSİM Samsun Bölge Müdürü Tokat İl Tarım Ve Orman Müdürlüğünü Ziyaret Etti

18.2.2021
3920 kez Okunmuştur.

 

 

TARSİM Samsun Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak,  Tokat İl Tarım ve Orman  Müdürlüğünü ziyaret etti.  İl Müdürü  Orhan Şahin`in   makamında  yapılan nezaket ziyaretinde   İl Müdür Yardımcılarımız Ümit Ok, Halil İbrahim Sever ve Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Mehmet Demirkol katıldı.

 

TARSİM Samsun Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak TARSİM içerisinde  Samsun Bölge Müdürlüğü yeni oluşturulmuştur. Sahada tak paydaşımız olan İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile birlikte çalıştığımız için siz değerli  müdürlerimizle tanışmak ve sizlerin görüş ve önerilerini almak üzere nezaket ziyareti yapıyoruz. Bazı  bitkisel ürünlerin sigorta yaptırma tarihlerinde son günlere gelmiş bulunuyoruz, dolayısıyla tekrardan çiftçilerimize uyarıda bulunmamız gerekiyor. Kurak bir dönem yaşıyoruz.  Daha önce ilçe bazlı olarak yapılan  kuraklık verim sigortası bu yıl köy bazlı olarak yapılmaktadır. Tabii afetlerin ve hasarların olmamasını temenni ederiz. TARSİM her zaman çiftçimizin yanındadır ve devletimizin güvencesi altındadır. dedi.

 

Tokat İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin değerlendirmesinde; Bölge Müdürümüze ziyaretinden dolayı teşekkür ediyorum. Yeni oluşturulan TARSİM Samsun Bölge Müdürlüğü çiftçilerimiz ve bölgemiz için hayırlı olsun. İnşallah tabii afetlerin olmadığı bir yıl olmasını temenni ediyorum. Kurak bir yıl yaşıyoruz. İklim değişiyor, yağışlar düzensiz, her zaman tabii afet olabilir. Çiftçilerimizin TARSİM sigortası yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Sigorta yaptıran çiftçilerin poliçe bedelinin 50 si destek kapsamında ve devletçe karşılanmaktadır. Tokat`ın geçit kuşağı iklimine sahip olması, küresel ısınmanın artması, ani yaşanan iklim değişiklikleri vb. sebeplerle bölgede zaman zaman afetler yaşanmaktadır. Çiftçilerin tabii afetlerden dolayı mağdur olmaması için sigorta yaptırmalarını tavsiye ediyve gerekli olduğunu düşünüyorum dedi.    

 

2021 yılına kadar Giresun TARSİM Bölge Müdürlüğüne bağlı Tokat ilimiz yeni kurulan Samsun Bölge Müdürlüğüne bağlanmıştır.  Bölge Müdürlüğü Samsun, Tokat, Amasya, Sinop ve Çorum illerine hizmet verecektir.

 

Daha sonra Bölge Müdürü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğüne geçerek ilimiz hakkında Şube Müdürü ve  Doğal Afetler biriminde görevli Mühendislerle bilgi alışverişinde bulundu.

 

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 18.02.2021
Güncelleme Tarihi : 18.02.2021