TOKAT’TA YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

16.2.2021
1526 kez Okunmuştur.

 

Milli Eğitim Bakanlığınca 15 Şubat`ta aşamalı yüz yüze eğitimin başlayacağının duyurulmasının ardından Tokat’taki köy okullarında da eğitim öğretim başladı.

 

Türkiye genelindeki köy okullarında, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamında, seyrek nüfuslu yerleşim birimlerinde, tüm bağımsız anaokullarında ve özel eğitim anaokullarında yüz yüze, geriye kalan sınıflarda ise uzaktan eğitim başladı.

Yeni tip korona virüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan köy okullarında yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için dezenfeksiyon ve temizlik çalışmaları da yapıldı.

İlimizde de 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönemi açılış programı Güryıldız Şehitler İlkokulunda yapıldı.

Açılış programı maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi. Güryıldız Şehitler İlkokulunda öğretmenler ve öğrenciler kurallara riayet ederek İstiklal Marşını okudu.

İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrenciler, sosyal mesafe kuralına uygun şekilde sınıflarındaki yerlerini alarak ders başı yaptı.

Programa katılan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdullah Taştan, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Döneminin öğretmenlere ve öğrencilere hayırlı olmasını temenni ederek şunları söyledi:

“2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının 2. Dönemini bugün başlatıyoruz. Bugün itibarıyla ülkemiz genelindeki tüm köy ilkokullarında yüz yüze eğitim öğretime başlıyoruz. Anaokullarında da ayrıca eğitim öğretime başlıyoruz. 1 Mart itibarıyla da 8 ve 12. sınıflarda seyreltilmiş olarak eğitime başlayacağız. 1 Mart İtibarıyla ayrıca tüm özel eğitim kurumlarında da seyreltilmiş olarak eğitim öğretime başlayacağız. İkinci dönem başladı. Biz velilerimizle, öğrencilerimizle birlikte hareket ederek salgın hastalık sebebiyle oluşan aksaklıkları gidereceğimizi düşünüyoruz. Öğrencilerimizin, velilerimizin her zaman yanındayız. Velilerimizden istirhamımız şu; öğrencilerimizin daha başarılı olmaları adına eğitim öğretim yılı boyunca yaptıkları uygulamaları desteklemeleri, okuma alışkanlığını kazandırmak adına çocuklarına iyi bir rol model olmaları. Tekraren eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 16.02.2021
Güncelleme Tarihi : 16.02.2021
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar