AŞILAMA SIRASI 75 YAŞ VE ÜZERİNDE

3.2.2021
3154 kez Okunmuştur.

Tokat’ta şuana kadar 21 bin 5 yüz kişi covid 19 aşısı olurken bu sayı ülke genelinde 2 milyonu geçti. Yaptığı açıklama ile aşı sürecini değerlendiren Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül,

bütün dünyayı etkileyen COVID-19 pandemisi ile mücadele kapsamında, il genelinde salgının yayılımını kontrol altına almak için yürütülen tanı, tedavi ve filyasyon çalışmalarında olduğu gibi aşılama çalışmalarının da büyük bir gayret ve özenle devam etmekte olduğunu söyledi.

Bakanlık tarafından Dünya Sağlık Örgütü(DSÖ) önerileri doğrultusunda oluşturulan aşılamada hedef gruplar sıralamasına göre Tokat’ta ilk etapta sağlık çalışanları, huzurevleri/yaşlı bakımevlerinde ikamet eden vatandaşlar ve huzurevi/bakımevi çalışanlarının ilk doz aşı uygulamalarının tamamlandığı kaydeden Sağlık Müdürü Sümbül, “Ayrıca 85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın büyük bir kısmı kendi ikametinde mobil ekiplerimiz tarafından aşılanmış olup 75 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılama çalışmaları devam etmektedir. Şu ana kadar ciddi anlamda yol aldığımız aşılama çalışmaları ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de yoğun gayretlerle yürütülmektedir.” dedi.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NDEN TÜRKİYE’YE ‘AŞI’ ÖVGÜSÜ

Aşılama çalışmalarında Türkiye’nin Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından takdir edildiğini belirten Sümbül, “Türkiye`nin başarısı DSÖ tarafından takdir edilmiş, yapılan açıklamalarda DSÖ Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Berdyklychev, Türkiye`de yürütülen aşı çalışmalarından övgüyle bahsederek Çok kısa süre içinde 1 milyondan fazla insan aşılandı. Türkiye`de ulusal aşılama programı ve kapasitesi gerçekten çok güçlü ve etkili kullanılıyaçıklamasında bulunmuştur.” ifadelerini kullandı.

Tokat İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hacı Ahmet Sümbül açıklamasının sonunda salgın süreci boyunca üstün gayretlerle mücadeleye devam eden bütün sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 3.02.2021
Güncelleme Tarihi : 3.02.2021
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar