AİLE EĞİTİMİ PROJESİNDE TOKAT ÖNE ÇIKTI

2.2.2021
3278 kez Okunmuştur.

 

Online yapılan Pandemi Sürecinde Aile Eğitimleri Projesi kapsamında Tokat programlara en fazla katılımın olduğu il olarak öne çıktı.

Diyanet İşleri Başkanlığı salgın sürecinde evlerde geçirilen vakitlerin daha nitelikli ve sağlıklı olarak geçirilmesi ve bunun bir artı değer haline dönüştürülmesini hedef alarak Online olarak Pandemi Sürecinde Aile Eğitimleri Projesini uygulamaya koydu.

Proje kapsamında 81 ilde her hafta 2 programla 24 program yapıldı. Programlara toplam katılım ve izlenme sayısı 2 milyon 864 bin 454 kişi oldu.

Yoğun katılımın olduğu iller arasında Tokat ön plana çıktı.

“AİLE BİREYLERİNİN BİR ARADA VAKİT GEÇİREMEMESİ ELE ALINDI”

Diyanet İşleri Başkanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Sema Yiğit, Aile ve Dini Rehberlik Büroları (ADRB) tarafından yapılan çalışmaların salgın sürecinde çevrim içitama taşındığını belirtti.

Bu kapsamda salgın sürecinde ailelere yönelik eğitimlerin haftalık olarak belirlendiğini ve konuların moderatör eşliğinde bir konuşmacının katılımıyla anlatıldığını aktaran Yiğit, Konular belirlenirken daha ziyade evlerde geçirilen vakitlerin daha nitelikli ve sağlıklı olarak geçirilmesi ve bunun bir artı değer haline dönüştürülmesini hedef aldık. Özellikle modern hayatın getirmiş olduğu bir sonuç olarak aile fertlerinin birbirleriyle bir araya gelememesi ve birlikte zaman geçirememesi neticesinde yaşanan birtakım sorunlar vardı. Aslında COVID-19 süreci bu durumu tam tersine çevirmiş oldu diye konuştu.

81 İL MERKEZİNDE UYGULANDI

Yiğit, salgını sürecinde sağlık konusunun ön plana çıktığına işaret ederek şunları kaydetti:

Proje sadece 81 il merkezinde uygulandı, ilçelerde uygulanmadı. 81 ildeki 24 programın toplam katılım ve izlenme sayısı 2 milyon 864 bin 454. Bu, yaklaşık 3 milyon insana ulaştığımız anlamına geliyor. Çünkü sonrasında bunlar kayıt olarak hesaplarda tutuluyve görüntülemeanlarıyla da belki süreç içerisinde 3 milyonun üzerine çıkacak. Yoğun katılımın olduğu iller arasında Antalya, Tokat ön plana çıktı. Tabii Ankara ve İstanbul her zaman potansiyeli yüksek olan iller ama bu süreç içerisinde gördük ki diğer illerimizde de bu konu ciddiye alındı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.02.2021
Güncelleme Tarihi : 2.02.2021
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar