CAMİ ENGELLİ BULUŞMALARI

2.2.2021
3291 kez Okunmuştur.

 

Toplumun her kesimine hitap eden Diyanet İşleri Başkanlığı’nın engellilere yönelik yaptığı projeler kapsamında Tokat Müftülüğü, 2021 yılı “Cami Engelli Buluşması” programlarına başladı.

İl Müftülüğü Engelli Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan “Cami Engelli Buluşmaları”nın ilki İl Müftülüğü resmi Facebook hesabından gerçekleştirildi. İl Engelli Koordinatörü Murat Kaya’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programın konuğu İl Müftüsü Abdullah Pamuklu oldu. “İSLAM’IN ENGELLİLERE BAKIŞI” konusunun çeşitli yönleri ile işlendiği programda İl Müftüsü Pamuklu, ayetler ve hadisler ışığında engelli konusuna ışık tutarak sahabe hayatından güncel örnekler sundu.

       Bakara suresinin 155. ayetindeki Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; bir de mallar, canlar ve ürünlerden eksilterek deneriz. diye dile getirilen imtihan gerçeğini gündeme getiren İl Müftüsü Pamuklu,Herhangi bir kulumu gözlerinden mahrum bırakmak suretiyle imtihana tabii tuttuğumda, sabrederse, gözlerine karşılık ona cenneti veririm” şeklindeki hadis-i kudsisine de dikkatleri çekti. Sosyal medyada ilgi ile takip edilen programı Karşıyaka Camii İmam Hatibi Eray Demir işaret diliyle aktardı. 

       Tokat Müftülüğü’nün engellilere yönelik yapacağı programların yıl boyu belli periyotlarla devam edeceği bildirildi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 2.02.2021
Güncelleme Tarihi : 2.02.2021
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar