ÖLÜM VUSLATTIR DİYE YAZMIŞTI

22.12.2020
6248 kez Okunmuştur.

 

Eğitim camiasından emekli maarif müfettişi, gazetemiz Gönül Çeşmesi Yazarı, Dünya Yazarlar ve Aydınlar Derneği Başkanı Osman Baş (60), Covid -19 testinin pozitif çıkması sonrası verdiği mücadeleye yenik düştü ve dün son nefesini verdi. Erbaa’da eşi Ayşe Koçhisar Baş ile testlerinin pozitif çıktığını öğrenmeleri sonrası 12 Aralık tarihinde sosyal medya hesabında “Eşim Ayşe hanım ile birlikte korona virüs hastalığına yakalandık. Bir haftadır evimizde surecimiz devam ederken son iki gündür durumundaki ciddiyet nedeniyle bugün Tokat Erbaa Devlet Hastanesine yatırıldım. Telefonlara cevap veremiyorum. Lütfen kusura bakmayın. Dualarınızı gönderin çok duaya ihtiyacımız.” diye yazmıştı. 17 Aralık Perşembe günü de Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alınmış, o gece entübe duruma geçtiği öğrenilmişti. Pazartesi günü gecesi saat 03.00 sularında son nefesini verdiğini öğrendiğimiz Osman Baş, ailesini, sevenlerini, okurlarını hüzne gark etti.

TOPRAĞA VERİLDİ

            Merhum Erbaa Tepekışla Köyü’nde evinin önünde kılınan cenaze namazı sonrasında toprağa verildi. Merhum Osman Baş, doğumundan 6 ay sonra 21 yaşındaki annesi Emriye Baş’ın 1961 yılında vefatı ile yetim kalmıştı. Cenazesi de annesinin hemen yanı başına defnedildi. Karantina süresi dolan eşi Ayşe Koçhisar Baş, Baş Ailesinin yakınları, kayınbiraderleri son yolculuğuna uğurlayıp, taziyeleri aldılar.

ÖLÜM VUSLATTIR DİYE YAZMIŞTI

Merhum Osman Baş, yaklaşık 20 gün önce sosyal mecrasından yaptığı bir paylaşımı ile Ölüm üzerine mesaj vermişti. “Ölüm vuslattır” paylaşımından 20 gün sonra korona virüse yenik düşmüş oldu.

Paylaşımından 20 gün sonra hayatını kaybetti. 30 Kasım’da “Ölüm Vuslattır” başlığı ile yazdığı şiiri şöyle oldu:

“Ömrümün ölümlü günlerindeyim, Önümde çınarlar tek tek gidiyor, Önce annem, dedem, bir, iki dayım. Nene anam, babam, veda ediyor/ Dünya böyle işte, koştur da koştur, Ölüm başa gelince her şey boştur, İmanlı insana kabir pek hoştur, Yalnız adam, sıra sana geliyor.”

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 22.12.2020
Güncelleme Tarihi : 22.12.2020
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar