Tozanlı Vadisinde ve Erbaa`da Ceviz Fidanları Toprakla Buluştu

10.12.2020
8240 kez Okunmuştur.

 

Vali  Dr. Ozan Balcı, Tozanlı Vadisinde 80 bin ve Erbaa`da 32 bin ceviz fidanının toprakla buluşturulduğu dikim programına katıldı.

 

Almus Çaykıyı`da düzenlenen fidan dikim programında konuşan Vali Dr. Ozan Balcı, Tozanlı  Vadisinde çiftçilerin desteği ile Almus Gebeli, Çaykıyı ve Kolköy ile Reşadiye Döllük, Kuzbağı ve Dutdibi`nde 5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanı dikildiğini söyledi. Vali Dr. Ozan Balcı  “Tozanlı Vadisinin insanları çalışkan, üretken ve vatanseverler. Çiftçilerimize desteğimiz tamdır. Projemiz  ile Almus, Reşadiye ve Tokat ekonomisine önemli ölçüde gelir kaynağı sağlayacağız. Hedefimiz çiftçimizin, üreticimizin zenginleşerek refah seviyesinin artırılması. Bunu da hayata geçirdiğimiz projeler ile gerçekleştiriyoruz. Allah memleketimize, Tokat`ımıza, Almuslu ve Reşadiyeli  hemşerilerimize hayırlı uğurlu eylesin, bereketli kılsın. Projede emeği geçen herkesi tek tek tebrik ediyorum.” dedi.

 

Vali Dr. Ozan Balcı’nın konuşmasının ardından 5 bin dekar alanda 80 bin ceviz fidanı çiftçimize bereketli kazançlar getirmesi temennisi ile cansuyu verilerek  toprakla buluştu.

 

 

 

Vali Dr. Ozan Balcı,  daha sonra Erbaa Ballıbağ Köyünde gerçekleştirilen  ceviz fidanı dikim programına katıldı. Tokat genelinde diilecek 270 bin ceviz fidarlarından 32 bininin Erbaa`ya dikileceğini belirten Vali Dr. Ozan Balcı, Erbaa`daki ceviz varlığımız 2 yılda 1700 dekardan 5700 dekar alana çıkıyor. Geçen yıl 250 bin diktiğimiz ceviz fidanlarını bu yıl 270 bin ceviz fidanına çıkardık. Önümüzdeki yıl da yaklaşık 300 bin cevizi toprakla buluşturmayı hedefliyoruz. Böylece Tokat’ta 800 bini aşkın ceviz dikmiş olacağız. Diktiğimiz fidanlarımız Erbaalı çiftçilerimize, üreticilerimize  hayırlı uğurlu ve  bereketli olsun, hayırlı kazançlar getirsin inşallah. Projeye destek veren bütün herkese canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi

 

Gerçekleştirilen programlara Vali Dr. Ozan Balcı, Almus Kaymakam Vekili Sinan Korkmaz,  İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Gökçe, Almus Belediye Başkanı Bekir Özer, Erbaa Kaymakamı Mustafa Temiz,  Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin, TKDK İl Koordinatörü Fevzi Çiçek,  ile çiftçiler katıldı.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2020
Güncelleme Tarihi : 10.12.2020
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar