-TOKAT’TA SAĞLIĞIN NABZI TUTULDU

10.12.2020
8277 kez Okunmuştur.

 Emniyet, Jandarma, Sağlık, İtfaiye ve Orman Acil Çağrı Merkezlerine tek numara 112`den ulaşabilirsiniz.

 

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Sümbül, devam eden 112 İstasyonu ve Aile Hekimliği Sağlık Merkezi hizmet binasın inşaatlarını, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’ni (GAMER) ve ilimizdeki hastaneleri ziyaret etti ve bilgi edindi.

Vali Balcı GAMER ziyaretinde, “24 saat esasına göre çalışan güvenli ülke güvenli toplum için etkin koordinasyon vizyonuyla hareket eden Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezimiz (GAMER) de acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesini amaçlıyoruz. dedi.

Vali Balcı ve beraberindekiler daha sonra 112 Acil Çağrı Merkezini ziyaret ederek 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü ve çağrı alıcılardan çalışmalarla ve verilen hizmetlerle ilgili aldı. Balcı, “Tokat’ta daha önce İtfaiye: 110, Jandarma: 156, Orman: 177, bugün itibariyle de Sağlık:112 ve Emniyet:155 numaralarımız 112 Acil Çağrı Merkezi bünyesinde tek bir merkezden hizmet vermeye başladı. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi.

Tokat Devlet Hastanesi’ni de ziyaret ederek, Covid-19 ile mücadelede yürütülen çalışmalarla ilgili Başhekimden bilgi alan Vali Balcı, “Koronavirüs salgınıyla mücadelede doktorlarımız, hemşerilerimiz ve tüm sağlık camiamız yoğun şekilde çalıştı. Çalışmaya da devam ediyor. Teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızdan maske, mesafe, hijyen ve alınan diğer tedbirlere sıkı bir şekilde uymalarını istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ni ziyaret ederek, Başhekim ve Başhekim Yardımcılarından bilgi alan Balcı, “Doktorlarımız, hemşirelerimiz, sağlık çalışanlarımız Koronavirüs ile mücadelede kahramanca memleketimiz, milletimiz adına fedakarca çalışıyorlar. Hepsine teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da dikkatle ve ayrıntısıyla tedbirleri önemsemesi gerektiğini ifade ediyorum.” İfadelerini kullandı.

En son Medicalpark Hastanesi’ni ziyaret eden Balcı, Hastane Yönetimi ve Başhekimden bilgi aldı. Vali Balcı, “Sağlık camiamız fedakarca çalışıyor. Allah kolaylık versin. Devlet olarak her zaman sağlık çalışanlarımızın yanındayız. Onlara desteğimiz tam. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatacağız.” dedi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 10.12.2020
Güncelleme Tarihi : 10.12.2020
GÜNDEM

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
En Son Yorumlar