Kene avcısı  bin keklik ve sülün doğaya salındı

9.8.2020
605 kez Okunmuştur.

 

Erbaa Belediyesi tarafından üretim istasyonlarında bin adet Keklik ve sülün doğaya bırakıldı.

 

Erbaa Belediyesi tarafından bin adet keklik ve sülün, düzenlenen bir programla doğaya salındı.

 

Erbaa Boğazkesen mevkiinde düzenlenen programa çok sayıda davetli katıldı.

 

Programda konuşan Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl Erbaa Belediyesi Sülün ve Keklik İstasyonumuz 2008 yılında kurulmuştur.Üretim istasyonumuz anavatanı Kelkit Ovası olan kınalı keklik ve halkalı sülün artırmak,bölgemizdeki Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına sebep olan keneler ile doğal yollardan mücadele etmek ve ekolojik dengenin korunması amacı ile kurulmuştur.İstasyonumuz ayrıca vatandaşlarımızın ziyaretine açık olup gelecek nesillerimize hayvan sevgisi aşılamak ve keneler ile mücadele amacı ile kazandırılmıştırdiye konuştu.

 

Karagöl2019 Yılında göreve geldiğimizden itibaren bizimde çok önem verdiğimiz sülün üretim istasyonumuzda doğaya salacağımız keklik ve sülünleri tesisimizde bulunan anaç hayvanlardan elde ettiğimiz yumurtalardan kendimiz üretiyoruz.

 

Sülün ve Keklik Üretim İstasyonu`muzda şu anki yıllık üretim kapasitemiz bin 500 adet halkalı sülün 500 adet kınalı keklik olup ayrıca bu kapasitemizi her yıl artırarak devam ettirmekteyiz.dedi.

 

Konuşmaların ardından keklik ve sülünler doğaya bırakıldı.Ordu Konu Kulübü ve Doğada Yaşam Derneği daha sonra Kelkit Çayı ve Park Vadi`de kano etkinliği düzenledi.

  • Etiketler :
  • -
FACEBOOK YORUMLARI
Eklenme Tarihi : 9.08.2020
Güncelleme Tarihi : 9.08.2020
GÜNDEM
LİG PUAN DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ligi seçiniz:

Yazarlar
Yazar Bulunmuyor..
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
En Son Yorumlar